Zmiana na stanowisku dyrektora zarządzającego w 3M Poland
6 kwi 2017 10:55

Funkcję dyrektora zarządzającego 3M Poland od 1 kwietnia br. objął Alain Simonnet. Na tym stanowisku zastąpi Sebastiana Aranę, który zarządzał firmą 3M w Polsce od roku 2014. WWW

Alain Simonnet uzyskał tytuł magistra inżynierii mechanicznej i lotniczej w École nationale d'ingénieurs de Tarbes we Francji, a także ukończył brytyjski The Chartered Institute of Marketing. Posiada również tytuł Black Belt Lean Six Sigma.

Nowy dyrektor zarządzający dołączył do firmy 3M w Wielkiej Brytanii w 1990 roku.  Piastował wiele stanowisk związanych ze sprzedażą i z marketingiem, stopniowo zwiększając zakres odpowiedzialności z lokalnej na europejską. Kolejnymi punktami na ścieżce jego kariery w 3M były funkcja dyrektora ds. marketingu korporacyjnego we Francji, następnie stanowisko dyrektora handlowego rynku w grupie biznesowej Grafika Reklamowa, a później w grupie Przemysłowej. Zarządzał również Centrum Obsługi Klienta we Francji.

Nowy dyrektor zarządzający 3M Poland posiada duże doświadczenie zawodowe związane z zarządzaniem wieloma organizacjami oraz obsługą klienta.

Mam nadzieję, że dzięki mojemu doświadczeniu biznesowemu będę mógł efektywnie i skutecznie zarządzać firmą 3M w Polsce. Cieszy mnie to, że moim nowym zawodowym wyzwaniem będzie stanie na czele firmy 3M właśnie w Europie Środkowo-Wschodniej, gdzie chciałbym zadbać o naszych klientów i interesariuszy, jednocześnie mając świadomość, jak strategiczny dla 3M jest to rynek” – powiedział Alain Simonnet.   

Opracowano na podstawie informacji firmy 3M Poland

error: Kopiowanie zabronione!
cript>