hubergroup przejmuje firmę Alden & Ott
10 kwi 2017 14:05

W wyniku porozumienia zawartego z amerykańskim producentem farb drukarskich Alden & Ott, hubergroup USA przejmie całość należących do niego aktywów; wszyscy pracownicy oraz pełna kadra kierownicza Alden & Ott utrzymają swoje stanowiska w nowych strukturach właścicielskich, co pozwoli na bezproblemowe kontynuowanie operacji firmy na Środkowym Wschodzie i Północnym Wschodzie USA.

hubergroup to jeden z globalnych liderów w branży farb drukarskich i lakierów; w skład Grupy wchodzi obecnie 40 firm i 130 zakładów produkcyjnych zatrudniających ponad 3500 pracowników. Rodzinna firma działająca od ponad 250 lat w branży farb drukarskich wytwarza najwyższej jakości produkty dla branży opakowaniowej, druku komercyjnego oraz druku gazetowego. W 2016 r. zanotowała sprzedaż na poziomie 885 mln dolarów.

Dodanie Alden & Ott do rodziny hubergroup to niepowtarzalna szansa dla naszych klientów, pracowników i udziałowców - powiedział Derek McFarland, prezes hubergroup USA. - Jako kluczowy dostawca surowców nawiązaliśmy świetną współpracę z utalentowanym zespołem Alden & Ott i odkryliśmy, że łączy nas poświęcenie w dostarczaniu naszym klientom produktów i usług, które cieszą ich klientów. Nasz wspólny potencjał w zakresie konwencjonalnych, wodnych, niskomigracyjnych i utwardzanych farb stworzy godną pozazdroszczenia ofertę dla rozwijającego się rynku opakowaniowego.”

Firma Alden & Ott została założona w 1957 r. przez Joe Aldena i Henry'ego Otta i od tego czasu podlegała licznym zmianom. Reagując na zmieniające się potrzeby rynkowe rozwijała swoją ofertę od heatsetu do farb do druku arkuszowego, farb UV oraz farb flekso. Obecnie Alden & Ott jest producentem szerokiej gamy zindywidualizowanych rozwiązań farbowych dla rynków druku offsetowego i fleksograficznego w środkowo-wschodnich i północno-wschodnich stanach USA.

Przystąpienie do globalnej rodziny hubergroup zapewnia wiele korzyści naszym obecnym klientom takich jak dostęp do jej wiedzy technicznej, możliwość skorzystania z dużej gamy produktów, bezpieczeństwa dostaw oraz stale rozszerzanego zasięgu globalnego - powiedział Tom Alden, prezes Alden & Ott. - Kulturowa zgodność rodzinnych biznesów była kluczowym czynnikiem i jesteśmy szczęśliwi, że połączony zespół będzie nadal wspierać i rozwijać nasz obecny biznes.”

Na podstawie informacji hubergroup opracował TK