Polska Press Grupa zamyka drukarnie we Wrocławiu i w Tarnobrzegu
10 kwi 2017 13:02

Polska Press Grupa zamknie swoje drukarnie w Tarnobrzegu i we Wrocławiu; jako powody podano rachunek biznesowy i chęć wzmocnienia drukarni w Sosnowcu.

Tarnobrzeska drukarnia zakończy działalność pod koniec czerwca br. Jak podaje serwis press.pl, pracę straci ok. 20 osób. W Tarnobrzegu są drukowane trzy dzienniki należące do Polska Press Grupy: „Kurier Lubelski”, kieleckie „Echo Dnia” i rzeszowskie „Nowiny”, a także gazety innych wydawców, którym zaproponowano przeniesienie druku do Sosnowca.

Joanna Pazio, rzeczniczka prasowa Polska Press Grupy poinformowała, że druk „Kuriera Lubelskiego” zostanie przeniesiony do drukarni w Łodzi, natomiast „Echa Dnia” i „Nowin” do drukarni w Sosnowcu, najnowocześniejszej i największej spośród należących do Grupy, która jest intensywnie rozbudowywana. Jak mówi rzeczniczka, Polska Press Grupa chce w niej skoncentrować drukowanie prasy z południowej części Polski.

Pod koniec lutego br. Grupa poinformowała, że w połowie roku zamknięta zostanie również drukarnia we Wrocławiu, gdzie drukowane są m.in. „Gazeta Wrocławska” i lokalne tygodniki Grupy. Od czerwca br. cała produkcja zostanie przeniesiona do Sosnowca. Jak podano, zarząd podjął decyzję o zamknięciu drukarni na podstawie analiz biznesowych. Zatrudnieni we Wrocławiu pracownicy zostaną zwolnieni.

Docelowo Polska Press chce mieć sześć drukarń: w Sosnowcu, Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Łodzi i Poznaniu.

Opracowano na podstawie press.pl i wirtualnemedia.pl

error: Kopiowanie zabronione!
cript>