Ploter Agfa Avinci DX3200 zadebiutuje na targach ISA 2017
12 kwi 2017 14:24

Na zbliżających się targach ISA International Sign Expo, które odbędą się w Las Vegas w dniach 20-22 kwietnia br., światową premierę będzie miał nowy rolowy ploter firmy Agfa Graphics, bazujący na technice druku sublimacyjnego – Avinci DX3200. Jest to wysokowydajne rozwiązanie dedykowane aplikacjom typu soft signage, realizowanym na mediach poliestrowych. Kilka tygodni później, podczas targów Fespa 2017 w Hamburgu, ploter zostanie po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowany na rynku europejskAVINCI_DX3200_maleim.
Ploter Avinci DX3200 umożliwia realizację wielkoformatowych wydruków typu soft signage o maksymalnej szerokości 3,2 m z rozdzielczością do 1440x540 dpi.
Mówi Reinhilde Alaert, menedżer produktu w firmie Agfa Graphics: „Użytkownicy pilotażowych wdrożeń Avinci DX3200 byli pod dużym wrażeniem prędkości i jakości oferowanej przez to urządzenie. Ploter drukuje w 6 kolorach (CMYKLcLm) i nanosi krople atramentu o wielkości 14 pikolitrów. To gwarantuje uzyskanie wyrazistego gamutu kolorystycznego, znakomitych przejść tonalnych i znakomitej reprodukcji detali. Poza wysoką wydajnością i jakością Avinci DX3200, uwagę zwraca bardzo konkurencyjna relacja ceny urządzenia do produktywności, jaką zapewnia”.

Nowy ploter Agfa Graphics pracuje w kilku trybach produkcyjnych; w zależności od zastosowania jego prędkość wynosi nawet 173 m2/h. „Avinci z powodzeniem obsługuje szeroką gamę mediów poliestrowych wykorzystywanych przy takich aplikacjach jak: banery, displeje typu POS, grafika ścienna, reklama zewnętrzna, materiały wystawiennicze czy flagi. Co niezwykle istotne, ploter został wyposażony w specjalne, „inteligentne” algorytmy zapewniające jak najniższe zużycie atramentu (...)” – dodaje Reinhilde Alaert.
Ploter Avinci DX3200 jest sterowany systemem workflow Asanti, który optymalizuje i automatyzuje wszystkie etapy produkcji materiałów typu
signage. Asanti oferuje też możliwość wykorzystania wcześniej przygotowanych szablonów.
Za sprawą stworzonego z myślą o mediach tekstylnych systemu ich transportu, Avinci – zdaniem Agfa Graphics – gwarantuje niezawodne nawijanie zwoju z zadrukowanym materiałem. Ploter jest też kompatybilny z większością pracujących w trybie off-line urządzeń do kalandrowania dostępnych na rynku.
Kilka tygodni po wystawie ISA International Sign Expo ploter Avinci DX3200 będzie miał swój europejski debiut na targach Fespa 2017 w Hamburgu (8-12 maja).

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa Graphics

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>