API Group rozbudowuje zakłady produkcyjne w USA
18 kwi 2017 15:11

API Group poinformowała o planach związanych z największą jak do tej pory jednorazową inwestycją w rozbudowę swoich struktur. Kosztem ponad 8,5 mln USD w Lawrence (w stanie Kansas) firma stworzy centrum produkcyjne pod nazwą Center of Excellence. W rezultacie w obecnie działającej tam fabryce skonsolidowana zostanie realizowana przez API produkcja folii dekoracyjnych i holograficznych. W roku 2018 zakłady zostaną wyposażone w dodatkowy sprzęt, dzięki czemu ich moce wytwórcze wzrosną w jeszcze większym stopniu.
Należąca do API fabryka w Lawrence rozpoczęła działalność w 1995 roku. Decyzja o zrealizowaniu z myślą o niej tak dużych inwestycji z jednej strony stanowi potwierdzenie wysokich kwalifikacji zatrudnionych tam osób, z drugiej – wiąże się z lokalizacją zakładów produkcyjnych. Zdaniem kierownictwa API ich centralne położenie czyni je idealnym miejscem do bycia swego rodzaju bazą dla dalszego wzrostu firmy na rynku północnoamerykańskim i platformą obsługi klientów z tej części świata.
Zaplanowana rozbudowa jest największym w historii API jednorazowym wydatkiem inwestycyjnym, wyjąwszy przeprowadzone przez firmę akwizycje. Warto dodać, że w ub.r. dokonała ona dwóch ważnych przejęć. Najpierw stała się właścicielem zakładów laminowania kartonów w Osgood (w stanie Indiana), należących wcześniej do Hazen Paper Company. Następnie przejęła pakiet kontrolny firmy Amsterdam Metallized Products.
W ramach obecnie realizowanego projektu zamknięty zostanie zlokalizowany w Rahway (w stanie New Jersey) zakład produkujący folie. Jego działalność (w tym sprzęt produkcyjny) zostanie przeniesiona do Kansas. Jak zapewnia firma, dzięki temu ruchowi zatrudnienie netto w jej północnoamerykańskich zakładach wzrośnie. Jednocześnie w 3. kwartale br. rozpocznie działalność nowe centrum dystrybucyjne API, obsługujące wschodnią część kontynentu.
„Cieszymy się z zaufania naszych północnoamerykańskich klientów do marki API i z tym większą radością anonsujemy decyzje o strategicznych inwestycjach w tym regionie świata. Wszystko po to, by sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu firm z branży opakowaniowej, jakie obserwujemy od dłuższego czasu – powiedział Dino Kiriakopoulos, prezes API Group. – Stoi za nami wiele lat innowacji, technologicznego doświadczenia i stałego doskonalenia naszych produktów. Rozbudowa Center of Excellence w Kansas to kluczowa część naszej strategii skoncentrowanej na dostarczaniu naszym klientom innowacyjnych rozwiązań wzbogacających ich marki i czyniących je jeszcze bardziej atrakcyjnymi”.
W ramach rozbudowanego ośrodka produkcyjnego działać będą m.in.: nowy zakład uszlachetniania folią wyposażony w dwupoziomowy laminator, zaawansowaną technologicznie mieszalnię oraz nowe centrum dystrybucyjne. Całości dopełnią nowe maszyny do tłoczenia folią holograficzną. Firma będzie jednocześnie przeznaczać określone środki na prace badawczo-rozwojowe, co ma umożliwić jej tworzenie kolejnej generacji produktów wychodzących naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na najwyższej klasy folie i laminaty, zgłaszanemu przez rynek.

Opracowano na podstawie
informacji firmy API Group

error: Kopiowanie zabronione!
cript>