Nowa oferta Xerox Versant
20 kwi 2017 11:05

Lepsza jakość druku, szerszy wybór mediów i zaawansowane możliwości wykończenia – to atuty nowej rodziny Versant: Xerox Versant 180, Versant 180 Performance Package i Versant 3100.

Możliwości produkcyjne i automatyzacyjne urządzeń Versant w połączeniu z modułami wykańczania druku już w tej chwili określiły standardy realizowania usług związanych z drukowaniem na całym świecie - mówi Ragni Mehta, wiceprezes i general manager, Cut Sheet Business, Xerox. - Nowa rodzina Versant została wyposażona w ulepszone funkcjonalności związane z automatyzacją mające na celu zminimalizowanie czasu realizacji produkcji, zredukowanie powstawania odpadów i rozszerzenie możliwości druku nowych aplikacji.”

Linia Versant to urządzenia o większych możliwościach, dających lepsze efekty pracy, wyposażone w narzędzia automatyzacji: spektrometr, moduł broszurujący z opcją docinania broszury z trzech stron, moduł dziurkowania, moduł tworzenia kwadratowego grzbietu i przycinania czołowego broszur oraz inne zaawansowane funkcjonalności wykańczania druku. Urządzenia są w stanie drukować niemal wszystko, począwszy od materiałów marketingowych, direct marketingu, poprzez oznakowania, raporty czy też magazyny na różnorodnych typach i rozmiarach mediów, koperty, po banery o długości 26”.

Nowojorska drukarnia Printegra oferuje swoim klientom szerokie portfolio wysokiej jakości dokumentów biznesowych, a także produktów projektowanych dla resellerów i pośredników druku. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Printegra testowała urządzenie Versant 180 Press z opcjami Production Ready Finishing.

Najnowsze urządzenia działają niczym szwajcarski scyzoryk – twierdzi Tim Sellers, general manager, Printegra. – Możliwość zaoferowania druku broszur do krawędzi z kwadratowym grzbietem daje nam wielką przewagę. Zadania, które wcześniej angażowały pracę wielu działów, mogą zostać teraz wykonane szybciej.”

Dzięki urządzeniom Versant Printegra poszerzyła ofertę kierowaną do dealerów i zwiększyła zyski. Rozdzielczość Versant Ultra HD była także kluczowym czynnikiem wpływającym na gwarancję jednolitości kolorystycznej od początku do końca każdego cyklu produkcyjnego.

Jak podaje InfoTrends, redukcja kosztów produkcji i zwiększenie efektywności to priorytet dla 84 proc. zakładów drukarskich. Rozszerzenie oferty o nowe usługi i rozwój tej obecnej są równie ważne i także plasują się w czołówce.

Typowa drukarnia potrzebuje wydajnego, niezawodnego rozwiązania i technologii pomocnej w zarządzaniu kalibracją i konfiguracją. Nowe urządzenia Versant dają korzyści wynikające z zaawansowanej automatyzacji i produktywności. W ten właśnie sposób realizują wyżej wspomniane oczekiwania - mówi Pat McGrew, dyrektor, Keypoint Intelligence. – Funkcjonalność Simple Image Quality Adjustment oferowana przez urządzenie, bazująca na wcześniej wydrukowanym i zeskanowanym arkuszu pomiarowym, zapewnia szybkie i proste kalibrowanie, jest naszym zdaniem najwłaściwszym rozwiązaniem. Proces ten zapewnia najbardziej precyzyjne pasowanie, które drukarnie z pewnością docenią.”

Nowa rodzina Versant oferuje:

- Większą wydajność – dzięki zwiększonej obciążalności urządzeń oraz możliwości druku od 80 do 100 str./min urządzenia mogą drukować na mediach o gramaturze do 350 g/m2. Zintegrowane technologie typu Registration Alignment i Production Accurate Registration gwarantują spozycjonowanie obrazów na mediach i równomierne pokrycie.

- Więcej opcji pobierania papieru i wykańczania – zaawansowane opcje pobierania papieru pozwalają na dłuższy, niezakłócony proces drukowania, połączone z opcjami wykańczania, włączając w to Xerox Inserter, Xerox Basic Punch, Xerox SquareFold Trimmer i Xerox Two-Sided Trimmer.

- Wysoka jakość druku – rozdzielczość Ultra HD Resolution i 10-bitowa technologia gwarantują 4-krotnie większą liczbę pikseli na stronie niż w przypadku innych urządzeń. Wbudowana technologia Xerox Confident Color, wykorzystująca Full Width Array, dostarcza optymalną jakość obrazów. Versant 180 Performance Package oferuje pakiet Automated Color Quality Suite ze spektrometrem, który zagwarantuje w pełni zautomatyzowany proces zarządzania kolorem.

Versant 180, Versant 180 Performance Package i Versant 3100 są już dostępne na większości rynków, z niewielkimi różnicami w zależności od kraju.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xerox

error: Kopiowanie zabronione!
cript>