Drukowanie w formacie B1 bez kompromisów
4 maj 2017 09:48

Na zbliżających się targach Fespa 2017 Inca Digital wprowadzi nową maszynę do druku inkjetowego w formacie B1. Zaprojektowana na tej samej platformie co seria Onset X i SpyderX, nowa maszyna została opracowana jako rozwiązanie przeznaczone do produkcji niewielkich nakładów w formacie B1 i dedykowana drukarniom offsetowym, sitodrukowym oraz przemysłowym. Nowa maszyna ma być dystrybuowana globalnie przez Inca Digital, a także firmę Fujifilm, na stoisku której będzie prezentowana podczas targów.

„Cieszymy się, że będziemy mogli pokazać tę ekscytującą nową maszynę inkjetową B1 na targach Fespa 2017 - mówi John Mills, prezes firmy Inca. – Jest to nasza odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na solidne rozwiązanie do druku inkjetowego w formacie B1, zdolne do drukowania małych nakładów na żądanie bez żadnych kompromisów. Wydajność i jakość nowej platformy zapewnią drukarniom komercyjnym i sitodrukowym możliwość zdjęcia ich mniejszych prac z drukarek komercyjnych, tym samym zwiększając ogólną wydajność i otwierając drogę do potencjalnych nowych przychodów. (…).”

Ta 8-kanałowa maszyna dzięki swojej w pełni skalowalnej architekturze od Inca jest łatwa do skonfigurowania i na tyle elastyczna, by rozwijać się razem z drukarnią. Opracowana z myślą o dynamicznym środowisku produkcyjnym, początkowo będzie skierowana głównie na rynek druku komercyjnego, jednak jej wszechstronność sprawia, że będzie ona również odpowiednia do szerokiego zakresu zastosowań, w tym aplikacji, które nie będą mogły być drukowane offsetem.

Nowa platforma B1 ma możliwość eliminowania procesów obróbki materiałów dzięki w pełni zautomatyzowanemu systemowi wyposażonemu w podajnik i utrząsarkę stosów. Umożliwia to operatorowi skoncentrowanie się na jakości druku i sprzyja zmniejszeniu się ryzyka wystąpienia błędu ludzkiego. W zależności od potrzeb i budżetu danej firmy planowane są także wersje manualna i w ¾ zautomatyzowana.

Maszyna B1 jest wyposażona w głowice Fujifilm drukujące małą kroplą, które zapewniają drukowanie wyraźnego tekstu i płynne przejścia kolorów, doskonałe do oglądania wydruków z bliskich odległości. Urządzenia nowej generacji do ustawień optycznych głowicy drukującej i kalibracji zapewniają precyzyjne i wysokiej jakości rezultaty przez cały okres użytkowania produktu. Z kolei dwustopniowe utwardzanie promieniami UV gwarantuje doskonałą przyczepność i trwałość. Zaawansowane technologie, takie jak recyrkulacyjne głowice drukujące, automatyczne czyszczenie głowicy drukującej i unikanie kolizji, służą utrzymaniu tej samej jakości i wydajności druku przez cały okres użytkowania maszyny.

Na podstawie materiałów firmy Inca Digital opracował TP

error: Kopiowanie zabronione!
cript>