Agfa Graphics na amerykańskiej edycji targów InPrint
5 maj 2017 12:07

W dniach 25-27 kwietnia br. w Orlando na Florydzie odbywała się pierwsza zorganizowana na kontynencie północnoamerykańskim edycja targów InPrint dedykowana szeroko rozumianemu drukowi przemysłowemu. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Agfa Graphics, będącej wśród firm założycielskich i sponsorów strategicznych InPrint.
Firma zaprezentowała na swoim stoisku szerokie spektrum rozwiązań dedykowanych zastosowaniom przemysłowym oraz przykłady finalnych aplikacji. Znalazły się na nim m.in. zadrukowane przewody i pojemniki, personalizowane obuwie sportowe oraz butelki PET z nadrukowanymi danymi zmiennymi. Do ich wyprodukowania wykorzystano m.in. opatentowane atramenty o niskim stopniu migracji (LM), dostosowane do wymagań względem opakowań żywnościowych.
Atramenty produkowane przez Agfa Graphics - zarówno wodne, jak i UV - są też z powodzeniem stosowane w wielu aplikacjach funkcjonalnych, m.in. przy zadrukowywaniu elementów podłóg czy mebli bazujących na melaminie. Wysoka stabilność kolorystyczna i niski poziom metamerii sprawiają, że atramenty te zapewniają wysoką jakość obrazu i właściwą przyczepność do podłoża. Wszystkie prezentowane na stoisku Agfa Graphics przedmioty stanowiły przykłady zastosowania jej rozwiązań na skalę przemysłową – wszędzie tam, gdzie druk cyfrowy zapewnia dodatkową funkcjonalność bądź walory dekoracyjne.
Lista zastosowań inkjetu przemysłowego rośnie z dnia na dzień. Część aplikacji może być realizowana przy użyciu ploterów wielkoformatowych produkowanych przez Agfa Graphics: Jeti Titan, Jeti Tauro, Jeti Mira bądź urządzeń z rodziny Anapurna.
„InPrint to właściwe miejsce, by spotkać się z naszymi klientami z branży szeroko rozumianego druku przemysłowego, którzy poszukują produktów, procesów i rozwiązań zwiększających ich przewagę rynkową oraz umożliwiających wyróżnienie się na tle konkurencji. Z prawdziwą przyjemnością podejmujemy współpracę ze wszystkimi firmami, które chcą zintegrować druk w ramach konkretnych procesów przemysłowych – mówi Tom Cloots, dyrektor działu inkjetu przemysłowego Agfa Graphics. – Wymagania odnośnie do atramentów do druku cyfrowego również mogą być specyficzne, choćby w kontekście ich kompatybilności z podłożem czy głowicami drukującymi. W naszej firmie pracują dedykowane zespoły robocze, odpowiadające za projektowanie i tworzenie atramentów bądź całych ich zestawów z myślą o konkretnych zastosowaniach końcowych”.
Jesienią br. w Monachium odbędzie się też kolejna europejska edycja targów InPrint. Impreza zaplanowana jest na 14-17 listopada, a wśród jej kluczowych wystawców i partnerów tradycyjnie znajdzie się Agfa Graphics.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa Graphics

error: Kopiowanie zabronione!
cript>