Epson nagradza na Festiwalu Fotografii Industrialnej
10 maj 2017 14:06

12 maja br. w SCK-Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich rozpocznie się III edycja Festiwalu Fotografii Industrialnej, w ramach którego na 21 wystawach będzie można oglądać ponad 200 zdjęć miłośników sztuki industrialnej.

Wśród ich autorów znaleźli się m.in.: Pavel Zubek– czeski fotograf dokumentujący hutnictwo na całym świecie; słynny duet fotograficzny: Adrianna Nowak i Damian Zieliński z Bydgoszczy; Marcin Burczyk, który w celu wykonania prezentowanych fotografii odwiedził ponad 250 obiektów w Polsce, Czechach, na Słowacji czy Ukrainie oraz  wielu innych fotografów, dla których industrialne krajobrazy stanowią wyzwanie artystyczne.

Ekspozycje ich prac będą udostępnione zwiedzającym przez tydzień w dwóch obiektach na Szlaku Zabytków Techniki: siemianowickim Parku Tradycji oraz Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi.

Po uroczystym otwarciu imprezy jury rozstrzygnie konkurs na najlepszą wystawę III edycji Festiwalu Fotografii Industrialnej. Fundatorem głównej nagrody jest firma Epson, która dla autora najlepszej ekspozycji przygotowała profesjonalną atramentową drukarkę fotograficzną A3+ SureColor SC-P400. Połączenie autorskiej technologi druku Micro Piezo pozwalającej na precyzyjne zarządzanie rozmiarem kropli tuszu i pigmentów UltraChrome HiGloss 2 w siedmiu kolorach umożliwia doskonałe wydruki na różnych nośnikach.

„Jako eksperci druku doskonale zdajemy sobie sprawę, że do tego, by piękno zdjęcia oraz zamierzenie artystyczne autora mogły być w pełni oddane, nie wystarczy jego prezentacja na ekranie monitora – dopiero przeniesienie na papier umożliwia docenienie wszystkich niuansów. Dlatego od lat zapewniamy najlepsze w swej klasie rozwiązania do druku fotografii, przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i artystów obiektywu. Świetnym przykładem jest tu SC-P400 – najmniejsza profesjonalna drukarka fotograficzna na rynku – mówi Grzegorz Mencfel, business account manager - LFP z firmy Epson. - Angażując się w przedsięwzięcia takie jak Festiwal Fotografii Industrialnej z dumą i przyjemnością wspieramy polską kulturę oraz osadzone w niej inicjatywy lokalne.”

Organizatorami festiwalu są Siemianowickie Centrum Kultury – Park Tradycji oraz Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Czeladzi.

Więcej o Festiwalu Fotografii Industrialnej można przeczytać tutaj https://siemck.pl/wydarzenie/festiwal-fotografii-industrialnej-2017/.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>