Maszyna Digital Series firmy Mark Andy z nagrodą FTA
10 maj 2017 10:19

Stworzona przez Mark Andy hybrydowa maszyna Digital Series, bazująca na technologiach cyfrowej i konwencjonalnej, otrzymała nagrodę Technical Inonovation Award 2017 stowarzyszenia Flexographic Technical Association (FTA). Jest ona przyznawana dorocznie firmom bądź osobom, wprowadzającym na rynek innowacyjne rozwiązania, procesy lub technologie, w znaczącym stopniu wpływające na potencjał i rozwój całej branży fleksograficznej.
Mark Andy Digital Series to tzw. hybrydowa platforma druku, w ramach której zintegrowano zespoły fleksograficzne i systemy odpowiedzialne za transport podłoża z roli z modułami drukującymi w technice inkjet UV oraz dodatkowymi urządzeniami do uszlachetniania i przetwarzania. Rozwiązanie to jest skierowane do drukarń etykietowych, poszukujących maszyn, które umożliwią im zwiększenie wydajności produkcji, elastyczności realizowanych działań, a także zaoferują potencjał niedostępny w przypadku pracujących osobno maszyn fleksograficznych i/lub cyfrowych.
„Otrzymana nagroda to dla całej firmy Mark Andy prawdziwy zaszczyt – mówi Kevin Wilken, CEO amerykańskiego przedsiębiorstwa. – Jest nam niezmiernie miło, że stowarzyszenie FTA doceniło nasze działania, zmierzające do synergii obu technologii, które z historycznego punktu widzenia uznawano za konkurencyjne. (...) Nagroda FTA pokazuje jeszcze jedno: że cała branża wciąż ewoluuje i jest to rozwój niezwykle ekscytujący w kontekście przyszłości drukarń etykietowych i opakowaniowych”.
Obecnie na całym świecie pracuje ponad 40 urządzeń hybrydowych dostarczonych przez Mark Andy, m.in. w Polsce.
Maszynę Digital Series można obejrzeć w pracy „na żywo” odwiedzając europejskie centrum demonstracyjne Mark Andy Europe w Warszawie. Pod poniższym linkiem znajduje się formularz dla osób zainteresowanych indywidualną prezentacją: http://info.markandy.com/request-a-demo.
Warto dodać, że zalety technologii hybrydowej oferowanej przez Mark Andy poznali goście odbywających się przed miesiącem w Warszawie trzydniowych Dni Otwartych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy

error: Kopiowanie zabronione!
cript>