System druku pionowego do dekoracji ściennych
11 maj 2017 11:25

Australijska firma Zeescape opracowała system inkjetowy drukujący w pionie na wszystkich rodzajach powierzchni.

VSP-1000, flagowy model tego producenta, został wprowadzony na rynek w kwietniu br. po 12 miesiącach badań. To inkjetowa drukarka ekosolwentowa, drukująca obrazy o wysokiej rozdzielczości w różnych rozmiarach (maks. 2,20 m wysokości, bez ograniczeń co do szerokości) na wielu różnorodnych podłożach (gips, drewno, szkło, stal, dachówki, aluminium i in.).

Dystrybutorem urządzenia w Europie jest włoska firma Stampa su Muro – WallPrinter (specjalizująca się w druku naściennym). VSP-1000 znajduje zastosowanie w licznych aplikacjach na powierzchniach wewnętrznych i zewnętrznych, np. do zewnętrznej dekoracji budynków czy też do dekoracji ścian w biurach, sklepach i sektorze hotelarskim. Nadruki są personalizowane zgodnie z życzeniem klienta. Wszystkie typy obrazów mogą być reprodukowane z wykończeniem matowym lub błyszczącym.

VSP-1000 drukuje z prędkością 2 m2 na godzinę. Jak zapewnia producent, wydruki mają trwałość 5 lat na powierzchniach zewnętrznych i 20 lat we wnętrzach.

W celu uzyskania optymalnego rezultatu zadrukowywane powierzchnie nie powinny mieć dużych nierówności ani krzywizn większych niż 15 proc. - zaznacza WallPrinter.

Firma Zeescape posiada 4-letnie doświadczenie w druku pionowym.

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ

error: Kopiowanie zabronione!
cript>