FFP Packaging Solutions wprowadza wzornik rozszerzonej palety kolorów
25 maj 2017 13:58

Asahi Photoproducts, pionier w rozwoju fleksograficznych płyt fotopolimerowych, poinformował, że firma FFP Packaging Solutions - brytyjski innowator branży opakowań giętkich działający na rynku od 50 lat - opublikował wzornik rozszerzonej palety kolorystycznej dla firm i sprzedawców detalicznych. Pozwala on menedżerom i właścicielom marek wybrać powtarzalne, możliwe do osiągnięcia kolory Pantone, wyprodukowane przy użyciu farb procesowych CMYK. Wydrukowany został w formie kolorowej książki na czystym papierze PET, który następnie poddano laminowaniu. Drukowana folia została wyprodukowana na jednej z maszyn drukujących FFP - W&H Miraflex, przy użyciu płyt Asahi z technologią przypinania dla czystego transferu.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z przyjęcia rozszerzonej palety kolorów przez kluczowych brytyjskich producentów, w tym Asda i Tesco - komentuje Paul Hesketh, menedżer ds. druku w firmie FFP Packaging Solutions. - Pomimo że stosowanie rozszerzonej palety kolorów jest coraz częściej spotykane na rynku opakowaniowym, to właśnie my zostaliśmy docenieni i uznani przez wiele firm oraz dystrybutorów za drukarnię wiernie odwzorowującą możliwości tej technologii. Zarówno sprzedawcy detaliczni, jak i koncerny doskonale wiedzą, że drukowanie rozszerzoną paletą kolorystyczną jest rozwiązaniem dającym czyste korzyści w zakresie usuwania odpadów z linii produkcyjnej i poprawy efektywności pełnego procesu. Oprócz tego wyprodukowany przez nas wzornik kolorów pomaga projektantom w podejmowaniu ostatecznych wyborów, które zapewniają pełną spójność wizualną produktu, jednocześnie oszczędzając czas i koszty, które są kluczowe dla rentowności na dzisiejszym, bardzo konkurencyjnym rynku."

W segmencie opakowań giętkich nie można zakładać, aby duże firmy lub sprzedawcy detaliczni używali od 30 do 50 kolorów spotowych w pełnym zakresie swoich usług - wiąże się to ze zwiększeniem zapasów, bardziej rozbudowaną logistyką i potrzebą rozwinięcia administracji.

Uzyskanie pożądanych kolorów dzięki zastosowaniu rozszerzonej palety farb (CMYK) daje producentom znaczne oszczędności w postaci ograniczenia ilości farby, rzadszego mycia płyt i ich szybszego przygotowywania. Pozwala to zredukować koszty w całym łańcuchu dostaw i gwarantuje szybszy czas wprowadzania produktu na rynek bez utraty jakości.

Cechą wielu płyt fleksograficznych firmy Asahi jest zastosowana w nich technologia przypinania dla czystego transferu, która umożliwia czyste przenoszenie farby i zapobiega jej gromadzeniu na powierzchniach płyty i brzegach formy. Prowadzi to do zmniejszenia odstępów między czyszczeniem, skrócenia czasu przestojów maszyny, a także zauważalnych usprawnień całego procesu. Dokładne pasowanie płyt Asahi zapewnia najwyższą jakość druku przy użyciu rozszerzonej palety kolorów, dzięki czemu potrzeba użycia i zarządzania farbami specjalnymi staje się zdecydowanie mniejsza.

Technologia przypinania dla czystego transferu umożliwia bardzo precyzyjne ustawienie nacisku płyty na nośnik. Specjalnie zaprojektowane przez inżynierów Asahi polimery zapewniają niskie napięcie powierzchniowe, ograniczając przy tym przepływ farby i umożliwiając „muskanie” podłoża podczas drukowania. Farba tworzy kulę o dużym kącie styku i wysokim punkcie przypinania. Powoduje to czystsze i bardziej jednorodne przenoszenie farby z płyty na podłoże, co pomaga drukarniom fleksograficznym sprostać wciąż rosnącym wymaganiom klientów.

„Asahi Photoproducts z przyjemnością bierze udział razem z FFP Packaging Solutions w produkcji tego istotnego wzornika - komentuje Dieter Niederstadt, menedżer ds. marketingu technicznego firmy Asahi Photoproducts Europe. - Obserwacja rosnącej popularności druku z rozszerzoną paletą kolorów w Wielkiej Brytanii jest bardzo budująca. Cieszy nas, że koncerny, agencje i producenci zyskują dodatkowe korzyści i zwiększają efektywność swojej pracy. Uważamy, że wzornik pomoże w jeszcze większym stopniu, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i Europie, podejmować decyzje, kiedy użycie dodatkowych kolorów podczas druku będzie najkorzystniejsze. Doświadczenie FFP Packaging Solutions oraz innych klientów Asahi, którzy korzystają z naszych płyt fleksograficznych wyposażonych w technologię przypinania dla czystego transferu wyraźnie pokazują, że czas druku z rozszerzona paletą barw właśnie nadszedł i przenosi fleksografię na kolejny poziom wydajności i opłacalności.”

Dystrybutorem firmy Asahi w Polsce jest Reprograf SA.

Opracowano na podstawie informacji firmy Asahi

error: Kopiowanie zabronione!
cript>