RemaTV Flesz – najważniejsze wydarzenia minionego miesiąca
7 cze 2017 10:22

W RemaTV Flesz będą prezentowane wybrane, najważniejsze wydarzenia branż reklamowej i poligraficznej.

W Hamburgu w dniach 8-12 maja odbyły się targi FESPA – największe międzynarodowe wydarzenie skupiające specjalistów druku wielkoformatowego. Targi zgromadziły ponad 700 wystawców, którzy działają w zakresie sitodruku, druku cyfrowego i druku na tekstyliach. Zaprezentowano najnowsze rozwiązania w branży. Nowości zaprezentowały m.in. firmy Canon, Epson, Agfa Graphics.

19 maja w Łącku pod Płockiem członkowie PIAP spotkali się na corocznym Walnym Zebraniu Członków Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych. W części oficjalnej przyjęto sprawozdanie finansowe stowarzyszenia za 2016 rok oraz udzielono absolutorium zarządowi. Omówiono i zaakceptowano plan działań PIAP na lata 2017/2018. Przedmiotem dyskusji były badania branży artykułów promocyjnych oraz publikacja raz w roku gazety PIAP w języku angielskim. Po zakończeniu obrad uczestnicy spotkali się przy ognisku i kolacji grillowej, gdzie mogli się lepiej poznać i wymienić doświadczeniami.

W sobotę 20 maja w Warszawie podczas Balu Polskiej Izby Druku wręczono statuetki w konkursie o nagrodę Złotego Gryfa. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest za najlepszy pod względem jakościowego i technicznego wykonania wyrób poligraficzny w kilku kategoriach, m.in.: czasopismo wielobarwne, opakowanie z nadrukiem, etykieta oraz kalendarz. Trzykrotnym laureatom Złotego Gryfa przyznano statuetki Diamentowego Gryfa. Listę laureatów znajdą Państwo na stronie organizatora konkursu - Polskiej Izby Druku. (www.izbadruku.org.pl)

W tym roku jubileusz 35-lecia obchodzi firma R. Majewski z Zielonej Góry. Jest to uznany producent gadżetów reklamowych i przyborów szkolnych. W asortymencie firmy znajdą Państwo piórniki szkolne, okładki samoprzylepne, worki sportowe i śniadaniówki. R. Majewski zajmuje się także produkcją teczek konferencyjnych oraz aktówek. Jako doświadczony producent teczek firma dba również o interesujący rozkład we wnętrzu, tak aby zapewniał jak największą funkcjonalność.

Natomiast 25 lat na polskim rynku świętuje Happy Gifts Europe. Początki sięgają 1992 roku. Wtedy pod włoską marką LeccePen kryły się najbardziej rozpoznawalne długopisy promocyjne; dziś są synonimem włoskiego designu, ekologii i innowacji. Charakterystycznymi produktami firmy są również długopisy metalowe dla biznesu marki B1 oraz marka thINKme, która jest prawdziwą rewolucją w postrzeganiu notebooków.

Pierwsze wydanie RemaTV Flesz

Więcej materiałów na www.rematv.pl

Opracowano na podstawie informacji firmy GJC International