Premiera zgrzewarki Leister Hemtec ST
10 lip 2017 15:01

Podczas lipcowych Dni Otwartych z drukiem wielkoformatowym w firmie Atrium Centrum Ploterowe miała miejsce premiera nowego urządzenia szwajcarskiej firmy Leister.

Hemtek ST to zgrzewarka stacjonarna do szybkiej obróbki krawędzi tkanin termoplastycznych, w szczególności banerów i siatek mesh.

Jest to doskonałe rozwiązanie dla małych agencji reklamowych oraz dużych drukarń jako uzupełnienie modeli samojezdnych do efektywnego zgrzewania wydruków mniejszego formatu, np. 1x1, 3x1, 2x2 m.

Nowatorska konstrukcja Hemtek ST rozwiązuje wiele problemów związanych ze zgrzewaniem automatami samojezdnymi. Urządzenie można umieścić w dowolnym miejscu na stole, do zgrzewania nie jest wymagane przygotowanie podłoża o dużej powierzchni, a materiał przeznaczony do zgrzewania również nie wymaga specjalnego przygotowania. Dlatego w przypadku małych formatów proces ten jest wielokrotnie szybszy.

Dzięki bieżącej kontroli naciągu materiału podczas zaciągania, efekt pomarszczenia materiału praktycznie nie występuje. Zgrzewarka charakteryzuje się maksymalnie uproszczoną budową, co sprawia, że koszty eksploatacji są niskie, a jej obsługa nie wymaga szkolenia. Opuszczanie i podnoszenie dyszy jest wykonywane za pomocą pedału .

Leister Hemtek ST osiąga realną prędkość zgrzewania banerów do 10-12 mb/min i przeznaczona jest do zgrzewania krawędzi banera pod oczka. Dzięki prowadnicom posłuży także do zagrzewania tuneli oraz linek w krawędziach. Hemtek ST posiada 3 szerokości wałków: 20, 30 i 40 mm.

Urządzenie cechuje się prostą regulacją parametrów za pomocą pokręteł na obudowie. Warto wspomnieć, że posiada też funkcję automatycznego wychładzania grzałki.

Uzupełnieniem zgrzewarki Leister Hemtec może być wszechstronny model Uniplan E. To profesjonalna zgrzewarka samojezdna do plandek, banerów, siatek mesh oraz innych termoplastycznych tkanin technicznych. Ten wielozadaniowy, lekki model umożliwia wykonanie praktycznie każdego rodzaju łączenia: na zakładkę, tuneli, krawędzi pod oczka, kedrów, linek, pasów wzmacniających i po łukach.

Uniplan E jest wyposażony m.in. w elektroniczny układ stabilizacji i płynną regulację parametrów zgrzewania, co gwarantuje wysoką estetykę i pełną powtarzalność rezultatów bez względu na warunki panujące na hali.

Możliwość montażu akcesoriów pomocniczych, w tym zawijaka do krawędzi i przystawki do linek i kedrów, ułatwia codzienną pracę. Uniplan E to doskonałe rozwiązanie jako podstawowa zgrzewarka w każdej drukarni wielkoformatowej i plandekarni. Zgrzewarka jest dostępna z dyszą 20 lub 30 mm

Uniplan oferuje prędkość zgrzewania do 7,5 m/min, z zachowaniem pełnej kontroli procesu i powtarzalności rezultatów dzięki elektronicznej regulacji w układzie zamkniętym. Płynną regulację wszystkich parametrów zgrzewania potwierdza cyfrowy wyświetlacz. Dodatkowe atuty to układ autostartu i opuszczana rolka prowadząca.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium

error: Kopiowanie zabronione!
cript>