Kolejna maszyna Komori w drukarni Chroma
19 lip 2017 11:51

Drukarnia Chromadruk.pl kupiła kolejną, ósmą już maszynę drukującą marki Komori. Tym razem zdecydowała się na pięciokolorową offsetową maszynę arkuszową Lithrone L-540 H z wieżą lakierującą oraz hybrydowym systemem suszenia UV/H-UV (inaczej eUV). Inwestycja pozwoliła poszerzyć ofertę realizowanych uszlachetnień o takie, których nie posiada konkurencja.

Maszyna jest wyposażona w pięć zespołów drukujących, wieżę lakierującą oraz hybrydowy system suszenia UV/H-UV (inaczej eUV). Obsługuje takie same formaty arkuszy i bazuje na tych samych płytach offsetowych, co pozostałe maszyny Komori w parku sprzętowym drukarni. System suszenia UV składa się z dwóch lamp suszenia końcowego na wykładaniu i dwóch lamp przenośnych, międzyzespołowych z możliwością instalowania ich po 1., 4. i 5. zespole drukującym. Jedna z lamp na wykładaniu i obie międzyzespołowe mają możliwość przełączenia do trybu klasycznego UV albo do H-UV. Dzięki temu możliwy jest druk farbami H-UV i uszlachetnianie lakierem H-UV albo zwykłym lakierem UV. Można też użyć na pierwszym i ostatnim zespole klasycznych farb UV (np. przy aplikowaniu kolorów specjalnych) w kombinacji z H-UV na pozostałych zespołach. Te opcje jak również stosowanie lakierów H-UV Drip-off, H-UV Soft Touch coating oraz H-UV Gloss coating,  powiększyły gamę uszlachetnień oferowanych przez drukarnię Chroma. Maszyna obsługuje różne podłoża: papiery i kartony powlekane oraz niepowlekane, metalizowane, laminowane, a także plastiki - PVC, PP, poliester i poliwęglan; białe, barwione lub transparentne oraz umożliwia druk etykiet samoprzylepnych.

„Każda inwestycja  jest przede wszystkim odpowiedzią na dynamiczny rozwój firmy – mówi Krzysztof Raczkowski, właściciel drukarni Chroma. - Dotyczy to również wymiany starszego urządzenia na nowocześniejsze, bardziej innowacyjne. Ponieważ od lat znamy maszyny Komori, bo stanowią one podstawę naszego parku sprzętowego, a także serwis ich dostawcy – firmy Reprograf - w naturalny sposób wybór padł na kolejne rozwiązanie tego producenta. Ich zalety, takie jak energooszczędność, optymalizacja suszenia czy intuicyjna obsługa, pozwalają nam optymalizować procesy produkcji i gwarantować klientom ten sam, najwyższy poziom jakości ich zleceń”.

Posiadająca ponad 20 – letnią historię drukarnia Chroma to przykład przedsiębiorstwa, które nie ustaje w swoim rozwoju, co przekłada się na coraz większe sukcesy rynkowe. Od lat wpisuje się w nie także Reprograf, który dostarcza najwyższej jakości rozwiązania, w tym maszyny drukujące.

„Cieszy nas, że do grona drukarń z całego świata doceniających nowe rozwiązanie Komori należy także drukarnia Chroma – mówi Andrzej Płatek z firmy Reprograf.- To jeden z naszych klientów, który zawsze stawia na maszyny z najwyższej światowej półki. Cieszy nas fakt, że możemy być częścią sukcesu tej prężnie rozwijającej się firmy”.

Opracowano na podstawie inf. firmy Reprograf