Onlineprinters inwestuje ponad 5 mln euro w produkcję
25 sie 2017 11:33

W ubiegłych miesiącach Onlineprinters zainwestowało 5 mln euro w produkcję w swojej głównej siedzibie w Neustadt an der Aisch w Niemczech. Najwięcej zainwestowano w zakup nowych maszyn drukarskich. Przedsiębiorstwo E-Commerce rozbudowuje swoją pozycję rynkową jako największa drukarnia w Europie, która drukuje na arkuszach papieru w formacie 3b (około 70x100 cm). Grupa przedsiębiorstw Onlineprinters, która w Europie działa pod jednolitą nazwą, natomiast w Niemczech znana jest jako diedruckerei.de, a w Wielkiej Brytanii jako Solopress, zatrudnia już ponad 900 pracowników.

Stale wzrastająca liczba zleceń drukarni internetowej czyni te inwestycje koniecznymi. Dr Michael Fries, prezes Onlineprinters, tak komentuje zakupy: „Obserwujemy dwa trendy w zakresie zakupów produktów poligraficznych do biznesu: zapotrzebowanie na niskie nakłady oraz życzenie, aby produkty były szybko dostępne. Dotyczy to tak samo ulotek, jak i broszur oraz wyposażenia targowego. Na to aktualnie stawiamy, wiele z naszych produktów można zamówić w opcji druku błyskawicznego i wysyłki ekspresowej, aby otrzymać je już następnego dnia”. Popyt na szybką dostawę wzrasta z roku na rok. Dlatego w Onlineprinters kryterium szybkości zyskuje na znaczeniu przy inwestycjach w nowe maszyny drukarskie.

Po zakupach kolejnej maszyny do druku cyfrowego typu HP Indigo 12000 w celu zwiększenia wydajności w obszarze niskich nakładów i produkcji ekspresowej oraz gamy maszyn do obróbki końcowej, zdolność produkcyjna w zakresie druku offsetowego została rozbudowana dzięki maszynie Heidelberg Speedmaster XL 106-8-P 18K. Ma ona najwyższy stopień automatyzacji spośród maszyn offsetowych dostępnych obecnie na rynku. W specjalnej wersji maszyna ta dysponuje w pełni automatycznym, symultanicznym systemem wymiany płyt drukowych oraz reguluje spektrofotometrycznie barwy inline podczas produkcji. Wysokowydajny system Prinect Press Center XL 2 został zaprojektowany do najwyższych obciążeń produkcyjnych. Automatyczna wymiana zlecenia między ostatnim i pierwszym arkuszem oraz uruchomienie produkcji gwarantują jeszcze większą wydajność.

Opracowano na podstawie informacji firmy Onlineprinters