Literacki Piknik nad Wisłą
6 wrz 2017 14:58

Już 16 i 17 września Bulwary Wiślane staną się warszawskim plenerowym salonem książki. Spotkania z popularnymi i cenionymi autorami, nowości i bestsellery przygotowane przez blisko 70 wystawców oraz liczne atrakcje dla najmłodszych – a to wszystko w jednej z najatrakcyjniejszych, rekreacyjnych  przestrzeni Warszawy!
Na plenerowej scenie nad Wisłą pojawią się znani i lubiani autorzy, a po spotkaniach, już tradycyjnie, można będzie liczyć na autografy. Wśród gości m.in.: ks. Adam Boniecki, prof. Jerzy Bralczyk, Jakub Małecki, Grzegorz Kalinowski, Katarzyna Puzyńska, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Katarzyna Miller, Magdalena Zawadzka oraz laureaci Literackiej Nagrody m.st. Warszawy, m.in. Anna Janko i Magdalena Kicińska. Zobacz program Pikniku
Literacki Piknik nad Wisłą będzie dla warszawiaków i turystów świetną okazją do zakupu książek w atrakcyjnych cenach w wyjątkowej, nadwiślańskiej scenerii.
Na Pikniku zaprezentują się m.in. wydawcy literatury pięknej, popularnonaukowej, reportażu, literatury dla dzieci i młodzieży, komiksów, książek artystycznych, albumów, poradników i przewodników, a także wydawcy gier. Na Bulwarach można też będzie obejrzeć wystawę poświęconą historii Literackiej Nagrody m.st. Warszawy. Zobacz listę wystawców
Bulwary Wiślane w nowej odsłonie to idealne miejsce do spacerów, rekreacji i wypoczynku. Na odcinku między mostem Śląsko-Dąbrowskim a Muzeum Sztuki Nowoczesnej do dyspozycji odwiedzających są falujące ławki, plaża, figury ryb wiślanych, plac zabaw z trampolinami, schody do samej rzeki oraz plac Uniwersytecki ze sceną. Najważniejsze walory tej przestrzeni to różnorodne funkcje rekreacyjne – od pluskowiska po plaże, strefy rekreacyjne, pawilony i amfiteatr. Wszystko w oprawie pięknej zieleni.
16 i 17 września (sobota godz. 11.00-19.00, niedziela godz. 11.00-18.00)
 w tym wyjątkowym miejscu odbędzie się plenerowe, otwarte dla wszystkich niepowtarzalne wydarzenie literackie. Wstęp wolny.
Opracowano na podstawie informacji organizatorów