Zmiany w chroma.pl
7 wrz 2017 09:58

Chroma.pl debiutuje z nową odsłoną sklepu internetowego. Przełomowe zmiany wprowadzono w liczbie dostępnych konfiguracji produktów, których druk można zamawiać przez internet. Rewolucją jest również możliwość automatycznej kalkulacji dowolnego nakładu druku. Ponadto w nowym serwisie znacznie skrócono proces składania zleceń i przyspieszono jego działanie.

15 mln konfiguracji plakatów, 4 mln konfiguracji ulotek i 2,5 mln konfiguracji wizytówek to tylko niektóre liczby obrazujące szeroki wybór produktów, jaki daje swoim użytkownikom nowy serwis największej drukarni internetowej w Polsce.

„Chroma od dawna wyznacza trendy na rynku poligraficznym. Pierwsi wprowadziliśmy zamawianie druku online. Dziś w odpowiedzi na życzenia naszych klientów oddajemy w ich ręce serwis, który zrewolucjonizuje sposób składania zamówień druku przez internet. Wspieramy się technologią, piszemy autorskie programy wyjątkowe w skali światowej w trosce o komfort i bezpieczeństwo naszych klientów. Jednym z takich rozwiązań jest aplikacja Chroma 3D Upload, która nie tylko sprawdza przesłane pliki, ale również poprawia błędy” – powiedziała Monika Raczkowska z Chromy.

Zamawianie przez stronę internetową dowolnego nakładu to największa rewolucja, jaką proponuje Chroma klientom. Do tej pory użytkownicy mogli wybierać tylko nakłady dostępne w konfiguratorze. Zainteresowani nakładem nietypowym musieli wysyłać zapytanie i czekać na wycenę robioną przez handlowca drukarni. Teraz można robić to automatycznie. W nowym konfiguratorze użytkownik wprowadza własny nakład, a system natychmiast wylicza wartość zamówienia. Znacznie przyspiesza to proces składania niestandardowych zleceń.

„Automatyczna kalkulacja dowolnego nakładu to prawdziwa rewolucja w funkcjonalności serwisu drukarni internetowej. Chroma jest pierwszą drukarnią online w Polsce i jedną z niewielu w Europie, która daje takie możliwości” – podkreśla Marcina Majda z Antigro, odpowiedzialny za stworzenie nowego serwisu.

Nowością w serwisie beta.chroma.pl jest możliwość praktycznie nieograniczonej konfiguracji produktów. Liczba dostępnych kombinacji wzrosła co najmniej 10-krotnie w stosunku do poprzedniej wersji.

„Elastyczna konfiguracja to wyjątkowy atut naszego nowego serwisu internetowego. Klienci mogą wybierać spośród milionów kombinacji plakatów, ulotek czy wizytówek. Wkrótce również katalogów, przy których sami zdecydują, jaki powinien być papier na okładce i w środku. Znacznie przyspieszyliśmy też działanie panelu składania i kalkulacji zleceń. Do tego funkcjonujące już dotychczas w serwisie: podgląd wydruku i automatyczna weryfikacja plików 3D Upload oraz szybka wysyłka zamówienia, nawet tego samego dnia, sprawiają, że klienci mogą czuć się z nami bezpiecznie” - powiedział Andrzej Nowak z Chromy.

Istotnym udogodnieniem z punktu widzenia firm korzystających z usług Chromy jest możliwość stworzenia oddzielnych kont dla każdego pracownika. W panelu klienta nowego serwisu beta.chroma.pl administrator konta danej organizacji może dodać dowolną liczbę użytkowników. Od tej pory wszystkie zamówienia składane przez różne osoby będą widoczne w systemie jako wspólne i w ten sposób zostaną uwzględnione w programie rabatowym.

Dla użytkowników serwisu beta.chroma.pl przygotowano inspiracje w postaci darmowych mock-upów udostępnionych do pobrania w formacie Adobe Photoshop. Ma to na celu ułatwienie klientom Chromy prezentacji swoim kontrahentom produktów z uszlachetnieniami, np. wizytówek złoconych, ulotek srebrzonych czy plakatów z lakierem High Gloss.

Obecnie działa wersja beta serwisu chroma.pl. Na początek firma uruchomiła możliwość zamawiania plakatów, ulotek i wizytówek. Z uwagi na czas potrzebny na zapoznanie się z nowymi funkcjonalnościami równolegle będzie dostępny poprzedni serwis. Klienci będą mogli wciąż zamawiać w znanej wersji i stopniowo przyzwyczajać się do nowego sklepu internetowego. Wprowadzany serwis działa pod adresem beta.chroma.pl, a poprzedni chroma.pl.

Beta.chroma.pl można obsługiwać na urządzeniach mobilnych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Chroma

error: Kopiowanie zabronione!
cript>