Popularność maszyny Speedmaster CX 75
22 wrz 2017 10:32

To jest dokładnie taka maszyna, jakiej potrzebujemy dla naszych zastosowań” - potwierdzają Zhengguo Lai i Yuanbao Lai, współzałożyciele chińskiej firmy Yuhua Playing Cards Co. Ltd. w Guangzhou. Obaj odwiedzili w maju br. targi China Print w Pekinie, na których Heidelberger Druckmaschinen AG po raz pierwszy zaprezentował nową maszynę Speedmaster CX 75. Pomimo że Yuhua Playing Cards nie miała dotychczas zainstalowanej żadnej maszyny drukującej, właściciele dostrzegli potencjał tej maszyny i zamówili ją od razu na targach, podobnie jak wielu innych klientów. Przekonały ich wysoka jakość drukowania, szerokie spektrum zastosowań i dobry stosunek ceny do wydajności.

Yuhua Playing Cards zatrudnia 50 pracowników i specjalizuje się w produkcji wszelkiego rodzaju kart do gry i kart dla kasyn, które dostarcza klientom z całego świata. Zlecenia druku były dotychczas realizowane przez firmę zewnętrzną, drukującą na maszynach firmy Heidelberg. Dzięki zakupowi 4-kolorowej maszyny Speedmaster CX 75 firma tworzy wartość dodaną u siebie, zapewniając poza korzyściami finansowymi również lepszą kontrolę jakości oraz szybsze terminy dostaw. Przy produkcji kart maszyna ta oferuje szybko reagujący i stabilny zespół farbowo-wodny nawet przy minimalnym zużyciu farby, co zapewnia minimalną ilość makulatury. Dzięki opcjonalnie dostępnemu większemu formatowi arkusza i powierzchni zadruku, na jednym arkuszu można rozmieścić cały zestaw kart.

Speedmaster CX 75 jest połączeniem platformy maszyn Speedmaster XL 75 o najwyższej wydajności (Peak Performance) oraz podzespołów Speedmastera SX 74. Sprzedaż na świecie rozpoczęła się bardzo dobrze i produkcja w Wiesloch-Walldorf zwiększyła się jeszcze przed rozpoczęciem dostaw. Zgodnie z planem pierwsze maszyny będą dostarczone do klientów na całym świecie na początku listopada.

Jednym z pierwszych klientów jest niemiecka drukarnia Druckerei Bairle GmbH z Dischingen w Jurze Szwabskiej. Jej właściciel Tobias Bairle razem ze swoim drukarzem odwiedził testową drukarnię Werbedruck Petzold w Gernsheim, w której od 2 tygodni pracował Speedmaster CX 75. „Program testowy przebiegł doskonale i byliśmy zachwyceni znaczącym skróceniem czasu narządu pomiędzy zleceniami” - podsumowuje swoje wrażenia Bairle. Drukarnia Bairle zatrudniająca ponad 45 pracowników oferuje pełen zakres druku akcydensowego offsetowego i cyfrowego. W hali maszyn pracują już 3 maszyny z serii Speedmaster. Obróbka introligatorska odbywa się na 3 złamywarkach Stahlfolder, krajarkach Polar oraz na linii do szycia drutem. Płyty drukowe pochodzą z rodziny Saphira.

Drukarnia Bairle zamówiła 5-kolorowego Speedmastera CX 75 z zespołem lakierującym, dzięki któremu możliwa będzie elastyczna produkcja. „(...) Dzięki cylindrowi o podwójnej średnicy i ustawieniom wstępnym maszyna może zadrukowywać różne podłoża przy dużych prędkościach produkcyjnych i dzięki temu jest optymalna dla naszej firmy” - mówi Bairle ciesząc się już na instalację, która ma się odbyć pod koniec roku.

Angielska drukarnia Vale Press z Willersey, Gloucestershire, otrzyma pierwszą maszynę Speedmaster CX 75 z energooszczędnymi suszarkami LE UV. „Na nowej maszynie będziemy produkowali stale rosnące ilości materiałów reklamowych oraz zlecenia z zakresu web-to-print. Dzięki suszeniu LE UV arkusze wychodzą z maszyny suche i mogą trafić bezpośrednio do obróbki introligatorskiej, co znacząco skraca czas dostawy” - wyjaśnia dyrektor zarządzający Tom Stowe. Vale Press jest drukarnią typu full service, która wykorzystuje rozwiązania Heidelberga w przygotowalni, w zakresie druku i obróbki introligatorskiej, a procesy w całej drukarni zintegrowała z workflow Prinect. „4-kolorowa maszyna Speedmaster CX 75 LE UV idealnie pasuje do naszego modelu biznesowego, a jej dużą zaletą jest mała ilość zajmowanego miejsca, mniejsza niż dla Speedmastera SX 74, którego właśnie zastąpi” - mówi Stowe. W drukarni nadal będą pracować maszyny 5-kolorowe Speedmaster XL 75 i Speedmaster SX 52 do druku konwencjonalnego.

Klienci zainteresowani maszyną Speedmaster CX 75 mają tej jesieni dwie możliwości zobaczenia pokazów na żywo: na europejskiej premierze w trakcie Commercial Day (18 października) w Wiesloch-Walldorf oraz podczas Smart Print Shop Days w Print Media Center w Qingpu k. Szanghaju. Tam też będzie można zapoznać się z całym portfolio w formacie 50x70 cm.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg