Zapraszamy do lektury październikowego wydania „Poligrafiki”
18 paź 2017 14:26

Zachęcamy Państwa do lektury październikowego wydania miesięcznika „Poligrafika”, którego wiodącym tematem jest druk dziełowy – m.in. w związku z odbywającymi się w dniach 26-29 października w Krakowie Międzynarodowymi Targami Książki, w których tradycyjnie uczestniczą także drukarnie. Warto przeczytać wywiad z prezesem Grupy Kompap Waldemarem Lipką, w którym mowa jest zarówno o inwestycjach drukarń należących do Grupy, jak i o bieżącej sytuacji na rynku książki; prezes przestrzega też przed nieuczciwymi zleceniodawcami. Sporo miejsca poświęcamy rozwiązaniom dla cyfrowego druku książek, w tym także dla cyfrowej oprawy.

Bieżący rok to rok jubileuszy, które również znalazły odzwierciedlenie na naszych łamach; to 200-lecie firmy Koenig & Bauer, 25-lecie Polskiej Izby Druku, 25-lecie firmy Emerson oraz 15-lecie EyeC GmbH.

Ta ostatnia firma świętowała swoje 15. urodziny podczas targów Labelexpo Europe 2017. Relacjom z targów, podczas których wiele się działo, poświęcamy oddzielny dział.

Polecamy także uwadze Państwa wywiad z szefem działu Enterprise Inkjet Systems Division firmy Kodak, w ramach którego funkcjonuje m.in. technologia Prosper. Jeszcze niedawno biznes Prosper był na sprzedaż; Randy Vandagriff zdradza „Poligrafice”, dlaczego firma Kodak zrezygnowała z tego pomysłu i jakie perspektywy rysują się przed tą technologią.