Amcor instaluje dwie kolejne maszyny Rapida 106
30 paź 2017 10:20

Australijski producent opakowań Amcor w swoim zakładzie produkcji opakowań tytoniowych w Rickenbach w Szwajcarii od 2012 r. z powodzeniem korzysta z najdłuższej na świecie maszyny średnioformatowej - Rapida 106, z 19 zespołami drukującymi i wykończeniowymi. Firma KBA-Sheetfed dostarczyła niedawno dwie, prawie tak samo długie – liczące po 17 zespołów drukujących, lakierujących i suszących - maszyny tej wysoce zautomatyzowanej serii do fabryk Amcor Tobacco Packaging w Meksyku i w Polsce.

Instalacja pierwszej z nich miała miejsce we wrześniu w fabryce Amcor w Łodzi. Obie maszyny są zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalną wydajność 15 000 ark./h i są zintegrowane z automatycznym systemem logistycznym samonakładaka i wykładaka. W celu uzyskania wysokiego poziomu wykończenia jednostki drukujące i lakierujące wyposażono w tryby suszenia UV oraz mieszany. Systemy suszenia IR/TL/UV znajdują się w wieżach suszących i w segmencie przedłużenia wykładania. Ponadto obie maszyny są przygotowane do późniejszego uzupełnienia o moduł foliowania na zimno - ColdFoil Infigo SF 110.

Klientom zależy na większej elastyczności i mniejszych nakładach, dlatego coraz więcej zamówień realizowanych techniką wklęsłodruku jest przenoszonych na maszyny offsetowe. Amcor Tobacco Packaging inwestuje obecnie w szczególnie długie maszyny, ponieważ umożliwiają offsetową produkcję opakowań wysokiej jakości przy zastosowaniu wyszukanych uszlachetnień w jednym przejściu przez maszynę, dzięki czemu proces staje się szybszy i bardziej efektywny.

Na podstawie informacji firmy Koenig & Bauer opracował TP