Linia LIGUM InstaChem wspomaga optymalne osiągi walców
6 lis 2017 13:23

Firma LIGUM prezentuje linię produktów chemicznych InstaChem produkcji PCO, która nie tylko wspomaga proces drukowania, ale także dba o powierzchnię gumy zapewniając optymalne parametry pracy walców i wydłużając ich żywotność.

LIGUM od dłuższego czasu poszukiwała partnera światowej klasy, który chciałby zaangażować się w proces badania i rozwoju jej produktów i wyznawała zasadę, że proces drukowania to nie tylko farba, woda i papier, ale wiele złożonych czynników składających się na skomplikowaną całość, do ujarzmienia której niezbędne są wiedza i doświadczenie.

W końcu udało się znaleźć firmę PCO - Printing Chemicals Holland - na tyle elastyczną, by sprostać wygórowanym oczekiwaniom co do jakości wyrobów, możliwości produkcyjnych, a przede wszystkim taką, która zgodzi się opracować linię produktów wspomagających pracę walców koncernu Westland-LIGUM.

Linia została stworzona po to, aby wesprzeć walce w ich codziennej ciężkiej pracy, pielęgnując znajdujący się na nich elastomer, gwarantując szybsze mycie i mniejsze przestoje związane z konserwacją maszyny. Produkty charakteryzują się najwyższą jakością i niezawodnością. Ich skład chemiczny został ściśle dopasowany do używanych przez koncern Ligum-Westland elastomerów gumowych.

PCO Europe B.V. istnieje od ponad 40 lat, posiada fabryki w Holandii oraz Malezji. Wytwarza wiele środków chemicznych od zmywaczy do walców, przez bufory, po lakiery UV i wiele innych. Jest członkiem grupy Printgraph.

W ramach LIGUM InstaChem dla klientów są dostępne:

- linia produktów ochronnych InstaShield wydłużających pracę walców;

- linia produktów InstaWash służących do mycia powierzchni walców i nie tylko;

  • linia produktów InstaFount będących buforami klasy premium.

Opracowano na podstawie informacji firmy LIGUM