Drukarnia Akapit inwestuje w oprawę twardą
8 lis 2017 12:29

Akapit Sp. z o.o. to rozwijająca się drukarnia offsetowa z Lublina, pracująca na półformatowych maszynach drukujących. Firma świadczy usługi dla wydawnictw, agencji reklamowych oraz wielu podmiotów poligraficznych. Prezes zarządu Grzegorz Kieloch zdecydował się w ostatnim czasie na wdrożenie rozwiązań w celu usprawnienia oprawy twardej dostarczanych przez firmę Grafmasz, która jest dystrybutorem włoskich maszyn Samed Innovazioni.

Park maszynowy uzupełniły dwa urządzenia Kostanza (do wstawiania bloku w okładkę) oraz  Bordino (prasa z funkcją wypalarki).

Kostanza to urządzenie pozwalające na wklejanie bloków w formacie 480x450 mm o wydajności do 200 bloków na godzinę. Urządzenie posiada przemyślaną konstrukcję wałków aplikujących klej, dzięki czemu możliwe jest ich szybkie czyszczenie po zakończonej pracy. Część ustawień maszyny jest wykonywana poprzez panel dotykowy.

Bordino to urządzenie 2 w 1, które pozwala na wypalenie rowka w twardej okładce książki oraz jej prasowanie po wykonaniu wstawienia bloku. Dzięki zastosowaniu barier fotooptycznych urządzenie pracuje z dużą wydajnością, gdyż nie jest konieczne czasochłonne podnoszenie osłon przy każdym cyklu. Zastosowane rozwiązanie podnosi również poziom bezpieczeństwa osoby obsługującej maszynę.

Oba urządzenia mogą być ze sobą sprzężone i obsługiwane z jednego panelu dotykowego.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz