Łódzki Tom Druk pierwszym polskim nabywcą maszyny BOBST M5X
22 lis 2017 13:34

Instalując w swym zakładzie nową maszynę M5X do druku fleksograficznego w linii łódzka firma Tom Druk stała się pierwszym polskim właścicielem urządzenia pokazanego po raz pierwszy na targach Labelexpo Europe 2017. Model wybrany przez Tom Druk jest przeznaczony do druku 10-kolorowego i został wyposażony w technologię suszenia UV LED oraz Digital Flexo 3.0.

Firma Tom Druk powstała w 2000 r. jako producent etykiet samoprzylepnych. Z biegiem lat zyskała opinię solidnego i renomowanego przedsiębiorstwa, w czym pomogły konsekwentne inwestycje w nowoczesną infrastrukturę oraz zaawansowane wsparcie dla klientów, począwszy od usług projektowania po wykańczanie produktu po druku. Dotychczas Tom Druk dostarczał szeroką gamę etykiet wytwarzanych na trzech wąskowstęgowych, wieloprocesowych liniach do druku i wykańczania marki BOBST.

„Jesteśmy dumni z uzupełnienia naszej oferty o najnowszą technologię, która umożliwi nam zwiększenie prędkości realizacji zleceń, zapewni niezmiennie wysoką jakość oraz rozsądną redukcję odpadów - wyjaśnia Tomasz Wolak, dyrektor generalny łódzkiej firmy. - Chcemy zagwarantować sobie możliwość rozszerzania gamy zadrukowywanych podłoży, jak również dostępnych metod wykańczania o dodatkowe możliwości, które są współcześnie wymagane przez sektor najwyższej klasy etykiet, takie jak laminowanie, cold stamping, hologramy, lakierowanie, a także wycinanie dowolnych kształtów.”

Współpracę firm Tom Druk i BOBST zapoczątkował zakup pierwszej 6-kolorowej maszyny przed około 10 laty, po którym – ku obopólnej satysfakcji - nastąpiły kolejne instalacje urządzeń: do druku 8-, a następnie 10-kolorowego. Zważywszy na dotychczasowe doskonałe relacje wybór dostawcy kolejnego urządzenia – niezbędnego, by dodatkowo rozszerzyć możliwości produkcyjne łódzkiego przedsiębiorstwa – był oczywisty.

„Byliśmy pod wrażeniem wydajności zaprezentowanej podczas demonstracji przeprowadzanych na M5X - komentuje Tomasz Wolak. - Co więcej, BOBST oferuje REVO 7, opcję drukowania poszerzoną 7-kolorową paletą barw oraz proces Digital Flexo, o które planujemy uzupełnić naszą maszynę w niedalekiej przyszłości. Dodatkowo gwarantuje możliwość skorzystania ze wsparcia akademii REVO z Florencji, a także z usług lokalnego serwisu, który sprawdził się w ostatnich latach.”

BOBST M5X, najnowsza konfiguracja cieszącej się dużym powodzeniem linii M5, doskonale wpisuje się w zapotrzebowanie firmy Tom Druk na urządzenie zdolne do obsługi nieskończonej liczby podłoży: od folii bez wypełniaczy po materiały samoprzylepne, papiery, lamituby, folie aluminiowe i lekkie tektury. To niezwykle istotne dla łódzkiej firmy, której produkcja trafia do wielu segmentów rynku, takich jak: kosmetyczny, spożywczy, napojowy, farmaceutyczny, motoryzacyjny, elektroniczny, i dostarcza etykiety różnych rodzajów i kształtów, m.in.: dekoracyjne i zabezpieczające, etykiety foliowe, owijki na butelki oraz kupony wielowarstwowe (by wymienić tylko część z nich).

„Kolejne zamówienie jest dla nas wielce satysfakcjonujące, podobnie jak długotrwała współpraca z firmą Tom Druk - powiedział Matteo Cardinotti, dyrektor zarządzający BOBST Firenze, który stoi na czele oddziału Narrow & mid-web multi-process Product Line. - Historię sukcesu zawdzięczamy satysfakcji naszych klientów (...).”

Na podstawie informacji firmy BOBST opracował TK