Agfa Graphics na targach InPrint 2017
24 lis 2017 13:20

Agfa Graphics tradycyjnie już wzięła udział w tegorocznych targach InPrint, których jest współzałożycielem i jednym ze strategicznych partnerów. Wystawa, odbywająca się w dniach 14-16 listopada w Monachium, była dla belgijskiego producenta okazją do pokazania swoich rozwiązań – głównie w zakresie zaawansowanych technologicznie atramentów UV – dedykowanych różnym zastosowaniom przemysłowym wykorzystującym procesy poligraficzne. Na stoisku były dostępne próbki produktów wykonanych z ich użyciem. Z kolei podczas konferencji branżowej, będącej integralną częścią InPrint 2017, Marc Graindourze – business development manager w dziale atramentów przemysłowych Agfa Graphics - wystąpił z prezentacją zatytułowaną „Rozwój atramentów w kontekście druku przemysłowego”.
Targi InPrint, organizowane rotacyjnie w różnych miastach Europy (głównie w Niemczech), a także – po raz pierwszy w tym roku – w USA to najważniejsza impreza branżowa poświęcona drukowi przemysłowemu. W ich tegorocznej europejskiej edycji wzięło udział ponad 150 wystawców (ok. 25 proc. wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym), a odwiedziło je kilka tysięcy gości z całego świata. Mieli oni okazję m.in. zapoznać się z ofertą Agfa Graphics, której rozwiązania (atramenty, sprzęt i oprogramowanie) są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa reprezentujące liczne gałęzie przemysłu, także z naszego kraju.
Przemysław Arabski, kierujący działem druku cyfrowego Agfa Graphics w Polsce, potwierdza: „Portfolio użytkowników naszych urządzeń i atramentów jest bardzo szerokie. Obserwujemy to także na rodzimym rynku, gdzie z jednej strony dostarczamy rozwiązania bazujące na technice inkjet UV do firm poligraficznych czy reklamowych, z drugiej – coraz częściej ich odbiorcami są przedsiębiorstwa przemysłowe, specjalizujące się w produkcji z wykorzystaniem plastiku, pleksi, drewna, szkła, ceramiki, metalu czy kamienia. Tych ostatnich można z kolei podzielić na dwie grupy. Pierwsza to firmy, które decydują się na zakup plotera Agfa Graphics (wraz z towarzyszącym mu oprogramowaniem workflow i materiałami eksploatacyjnymi), realizując z jego pomocą część procesów wytwórczych, wymagających nadruku. Druga to przedsiębiorstwa, które użytkują nasze atramenty (m.in. na bazie umów OEM) w codziennej produkcji. (...)”.
Firma prezentowała na targach InPrint liczne przykłady zastosowań maszyn i atramentów ze swojej oferty w procesach takich jak dekorowanie, numerowanie, znakowanie czy kodowanie. Znalazły się tu m.in.: zadrukowane w technice inkjet UV tuby i pojemniki, personalizowane obuwie, butelki PET czy zakrętki do nich. „Nasze rozwiązania nie tylko pozwalają zwiększyć atrakcyjność finalnego wyrobu, ale też podnieść jego funkcjonalność – podkreśla Przemysław Arabski. – Nie bez znaczenia jest możliwość jego personalizacji, co pozwala na wyróżnienie się, choćby przez stworzenie własnej, niepowtarzalnej grafiki, np. naniesionej na buty. Nasi polscy klienci i ich odbiorcy również są pod tym względem bardzo kreatywni. (...)”.
Udział Agfa Graphics w targach InPrint 2017 nie ograniczył się do licznie odwiedzanego stoiska targowego. Firma współtworzyła też program towarzyszącej wystawie konferencji branżowej (gdzie wystąpienie miał Marc Graindourze), a jej specjaliści przygotowali kilka materiałów merytorycznych, dotyczących problematyki związanej z zastosowaniami techniki inkjet UV w szeroko rozumianym przemyśle. Są one również dostępne na specjalnym blogu dedykowanym targom InPrint (http://www.industrialprintblog.com/).

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa Graphics

error: Kopiowanie zabronione!