Accurio Print C759 – nowość na rynku druku cyfrowego
21 gru 2017 12:23

Firma Konica Minolta wprowadziła na rynek nowe urządzenie Accurio Print C759 dedykowane dużym korporacjom, administracji oraz placówkom edukacyjnym.
W stosunku do poprzedniego modelu bizhub PRO C754e przeznaczonego na rynek druku cyfrowego, w Accurio Print C759
zwiększono wydajność skanowania i kopiowania oraz skrócony został m.in. czas oczekiwania na pierwszą kolorową kopię do 4,9 sekundy. Dodatkowo została zachowana możliwość wykonywania wydruków na arkuszach do 1,200 mm długości z podajnika ręcznego oraz obsługa mediów o gramaturze do 300 g/m².
Nowy model od Konica Minolta drukuje kolorowe arkusze A4 z prędkością do 65 str./min w kolorze oraz do 75 str./min monochromatycznie w rozdzielczości 1200x1200 dpi. Jeśli chodzi o format A3, urządzenie jest w stanie wydrukować 32 arkusze w ciągu jednej minuty. Accurio Print C759 daje również możliwość skanowania dokumentów z prędkością do 240 str./min przy rozdzielczości 300 dpi. Do dyspozycji użytkowników są też funkcje inteligentnego katalogowania papieru oraz mixplex/mixmedia.
Urządzenie jest łatwe w obsłudze dzięki zastosowaniu 10,1-calowego kolorowego panelu dotykowego. Dla ustawień każdej funkcji zostały wydzielone osobne okna kontrolne. Z poziomu panelu można nawiązać połączenie NFC z urządzeniami przenośnymi. Accurio Print C759 charakteryzuje się wysoką skalowalnością dzięki interfejsowi OpenAPI od Konica Minolta oraz uwierzytelnianiu IWS.
Accurio Print C759
oferuje również profesjonalne funkcje wykańczania, które obejmują: zszywanie, tworzenie broszur, składanie w „z” (do postaci listowej), dodawanie wkładek czy opcjonalne dziurkowanie (2 lub 4 dziurki). W celu zapewnienia wysokiej jakości druku zastosowano toner polimeryzowany Simitri HD E.

Accurio Print C759 umożliwia drukowanie i skanowanie niskich nakładów przy zachowaniu dobrej relacji ceny do jakości. Dlatego nasze nowe urządzenie sprawdza się m.in. w administracji samorządowej, szkołach, uniwersytetach, kancelariach prawnych, jak również w dużych organizacjach” – mówi Michał Wiśniewski, product manager w Konica Minolta Business Solutions Polska.

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta