EyeC i Versor nawiązały współpracę
4 sty 2018 09:56

Co się stanie, jeśli element inspekcyjny, a dokładnie ultranowoczesną kamerę do kontroli wizyjnej jednej firmy zainstaluje się, w trzech możliwych konfiguracjach, na maszynach drugiego producenta? Powstanie innowacyjna linia produktowa wyznaczająca nową jakość na rynku! Trzy różnorodne produkty odpowiadają trzem modelom organizacyjnym w drukarniach opakowaniowych. Takie rozwiązanie technologiczne od niedawna istnieje i gwarantuje najwyższą, bo 100-procentową kontrolę nakładu w produkcji opakowań z tektury litej. Jak mówią jego twórcy: jest ono odpowiedzią na rosnący popyt na optymalizację i bezpieczeństwo produkcji, na funkcjonalność stosowanych maszyn i urządzeń oraz uzyskanie najwyższej jakości wyrobu końcowego – opakowania.

Trzy rozwiązania optymalnie dopasowują się do potrzeb użytkownika i jego drogi do osiągnięcia kolejnego poziomu zaawansowania w QMS (Quality Management System): Inspeed 55 to wolno stojąca maszyna inspekcyjno-sortująca, pozwalająca na osobną kontrolę wysztancowanych kartoników i obróbkę na dedykowanej składarko-sklejarce. Moduł Inspeed w składarko-sklejarkach VERSOR SERTO to rozwiązanie zintegrowane i dedykowane nowym inwestycjom. Z kolei moduł Inspector jest przeznaczony do integracji z posiadanymi maszynami innych producentów.

Zarówno koncepcja, jak i wykonanie oraz przeprowadzone z sukcesem pierwsze wdrożenia (w firmie AJG z Kraśnika oraz Grafico z czeskiej Opavy) to efekt współpracy firm EyeC i Versor. EyeC dostarcza specjalistyczne kamery inspekcyjne wraz z oprogramowaniem, z kolei Versor oferuje trzy opisane rozwiązania inspekcyjne z wykorzystaniem tychże kamer. Ta technologiczna kooperacja w obszarze integracji powyższych produktów wynika z zapotrzebowania rynku i stanowi początek współpracy obu przedsiębiorstw. Presja odbiorców oraz dążenia do polepszania jakości produktu finalnego wróżą następne wspólne instalacje tego typu w Polsce i na świecie. Jak to działa, można obejrzeć tu: https://www.youtube.com/watch?v=X9qkgpcKPNQ.

Opracowano na podstawie informacji firmy EyeC