Nowość firmy Ikonos
4 sty 2018 09:44

Polski producent mediów do druku wielkoformatowego rozszerzył portfolio o nową tapetę do zadruku cyfrowego w technologii żywicznej, ekosolwentowej lub UV.

Pierwszy produkt tej serii, IKONOS Proficoat 4-Wall WMT 300+, spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Tapeta ta na bazie papieru wzmacniana włóknami syntetycznymi charakteryzuje się doskonałą absorpcją atramentu, bardzo dobrym nasyceniem i kontrastem zadruków oraz niezwykłą stabilnością w trakcie drukowania. Zastosowanie nowatorskich technologii Easy Up oraz Instant Dry gwarantuje wysoką jakość produktu.

Najnowsza tapeta rodzimego producenta, Ikonos Proficoat 4-Wall WMT 200+, która z końcem ub.r. trafiła do sprzedaży, ma takie same parametry druku jak WMT 300, lecz jest to materiał nieco cieńszy.

Ikonos Proficoat WMT 200+ to impregnowana, jednostronnie powlekana tapeta typu „non-woven”. Posiada gramaturę bazową 130 g/m2 (cały materiał 160 g/m2) i jest o 50 g/m2 lżejsza od grubszego odpowiednika. Niższa gramatura determinuje jego zastosowanie: WMT 200+ doskonale sprawdzi się do aplikacji na powierzchniach idealnie płaskich (np. płyty kartonowo-gipsowe). Do powierzchni o drobnych nierównościach (np. ściany w starszym budownictwie) dedykowana jest tapeta WMT 300+.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium