Mark Andy na targach RemaDays 2018
8 sty 2018 11:46

Mark Andy po raz pierwszy znajdzie się wśród wystawców Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw. Firma będzie obecna ze swoim stoiskiem oraz podczas kongresu towarzyszącego targom. Z myślą o nim przygotowywana jest prezentacja maszyn Mark Andy do druku etykiet. Będzie ona miała miejsce 8 lutego w godzinach 12.00-12.45.

„Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas tegorocznej edycji targów RemaDays Warsaw – mówi Lena Chmielewska, odpowiedzialna za marketing w firmie Mark Andy Poland. – Jesteśmy przekonani, że oferta którą tam zaprezentujemy, może być dla wielu firm inspiracją nie tylko do zmiany maszyn na obecne w naszej ofercie - nowsze i bardziej zaawansowane rozwiązania, ale wręcz do zmiany użytkowanej technologii, otwierającej przed wieloma drukarniami zupełnie nowe perspektywy. O tym m.in. będzie mówił przedstawiciel naszej firmy – Łukasz Chruśliński – podczas kongresu RemaDays Congress, gdzie będziemy mieli swoje wystąpienie”.

Co ciekawe, będzie miało ono nieco inny charakter - zaprezentowany zostanie bowiem film, pokazujący pracę „na żywo” maszyn zainstalowanych w centrum demonstracyjnym Mark Andy w Warszawie. Znajdą się wśród nich m.in. maszyny hybrydowa Digital Series oraz cyfrowa Digital One. Są one dedykowane przede wszystkim klientom związanym z drukiem cyfrowym, realizującym nisko- i średnionakładowe prace.

Digital Series to produkcyjna maszyna, pracująca w technice inkjet UV. Linia ta obsługuje wstęgę o szerokości 330 mm i pracuje z prędkością 76 m/min będąc – jak zapewniają producent i liczni użytkownicy tych maszyn na całym świecie – odpowiednią propozycją dla drukarń cyfrowych realizujących zlecenia niskonakładowe. „Co ciekawe, coraz częściej docierają do nas sygnały od klientów, że realizują oni na niej prace zupełnie inne niż etykiety, którym jest dedykowana. To świadczy o jej wysokiej elastyczności i wszechstronności, która motywuje użytkowników do odkrywania zupełnie nowych możliwości w kontekście jej zastosowania” – dodaje Lena Chmielewska.

Kolejne prezentowane przez firmę Mark Andy podczas kongresu urządzenie to hybrydowa maszyna Digital One, przeznaczona do drukowania etykiet w niskich nakładach i ich przetwarzania w trybie in-line. Pozwala odciążyć duże maszyny fleksograficzne oraz podnosi wydajność w przypadku krótkich narządów. Jak zapewnia jej producent, może być też odpowiednim rozwiązaniem dla producentów etykiet, którzy nie mają potrzeby inwestowania w wysokowydajne, produkcyjne maszyny cyfrowe bądź dla firm, które zamierzają zmienić technologię w swoich zakładach i otworzyć się na zupełnie nowych klientów. Urządzenie obsługuje wstęgę o szerokości 330 mm i jest wyposażone w moduł drukujący suchym tonerem (w trybie CMYK), zespół fleksograficzny (wykorzystywany do tłoczenia folią na zimno bądź laminowania) oraz moduł wykrawający.

Przez cały okres trwania targów do dyspozycji gości na stoisku targowym (zlokalizowanym niemal bezpośrednio przy sali konferencyjnej) będą przedstawiciele firmy Mark Andy Poland, m.in. menedżerowie sprzedaży – Łukasz Chruśliński i Przemysław Polkowski.

Opracowano na podstawie informacji firmy Mark Andy Poland