Drukarki solwentowe z serii Epson SureColor S wyróżnione
12 sty 2018 12:27

Keypoint Intelligence (wcześniej Buyers Lab), wiodąca niezależna firma oceniająca sprzęt, usługi oraz oprogramowanie do obrazowania dokumentów, wyróżniła firmę Epson za innowację i niezwykłą wierność odwzorowania kolorów zapewnianą przez drukarki solwentowe do zastosowań wielkoformatowych z serii SureColor S.

Na targach SGIA Expo 2017 wszystkie trzy modele w serii: SC-S40600, SC-S60600 i SC-S80600 – otrzymały nagrody BLI Pick:

·         Epson SureColor S40600 – Doskonała drukarka ekosolwentowa/lateksowa CMYK rozmiaru 54"/64" do podstawowych zastosowań

·         Epson SureColor S60600 – Doskonała drukarka produkcyjna, ekosolwentowa/lateksowa CMYK o rozmiarze 54"/64"

·         Epson SureColor S80600 – Doskonała drukarka ekosolwentowa/lateksowa CMYK 54"/64" o rozszerzonej gamie kolorów

„Podczas testów Keypoint Intelligence ściśle współpracował z firmą Epson. Trzy drukarki solwentowe z serii Epson SureColor S uzyskały najniższy wynik Delta E spośród wszystkich testowanych urządzeń – powiedział David Sweetnam, dyrektor ds. badań i usług laboratoryjnych w regionie EMEA/Azji w Keypoint Intelligence. - Przyznawane przez nas nagrody wyróżniają producentów i wskazują produkty, które podczas wyczerpujących testów laboratoryjnych uzyskują doskonałe, przekraczające oczekiwania wyniki. Wszystkie trzy modele z serii S świetnie sprawdziły się w czasie testów, zapewniając dokładność i wierne oddanie kolorów, które docenią nawet najbardziej wymagające drukarnie”.

Od chwili rozpoczęcia programu testowania drukarek ekosolwentowych/lateksowych w 2016 r. BLI przetestowało wiele drukarek w Europie i Stanach Zjednoczonych. Przyznawane po raz pierwszy przez BLI nagrody Pick mają na celu wyróżnienie rozwiązań sprzętowych i oprogramowania o najwyższej wydajności. Oceny dokonuje zespół BLI złożony z wykwalifikowanych techników oraz analityków.

„Zawsze wiedzieliśmy, że nasze drukarki SureColor SC-S świetnie nadają się do druku oznakowań i materiałów reklamowych; co więcej, wyniki finansowe wskazują, że także nasi klienci zdają sobie z tego sprawę – powiedział Tomasz Kuciński, senior account manager – LFP w Epson Europe. - Tym bardziej cieszymy się, że firma testująca o takiej randze jak Buyers Lab postanowiła wyróżnić nie tylko jedną, ale wszystkie trzy drukarki z serii SC-S za technologiczną perfekcyjność”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson