Zmiany w zarządzie hubergroup
18 sty 2018 14:54

Ursula Borgmann, która sprawowała funkcję prezesa zarządu grupy hubergroup i kierowała działem rozwoju technologicznego, na początku roku 2018 - po ponad 30 latach pracy - przekazała swoje obowiązki następcom. W dalszym ciągu będzie pracowała jako doradca do przejścia na emeryturę pod koniec 2018 r. Pociąga to za sobą pewne zmiany w strukturze kierowniczej grupy.

Od 1 stycznia 2018 funkcję prezesa zarządu przejął Heiner Klokkers. Jego głównym zadaniem będzie strategiczny rozwój firmy w obszarach nowych rynków lub nowych segmentów w branży farb drukarskich i poza nią.

„Heiner Klokkers zna mocne strony hubergroup i branżę farb drukarskich jak nikt inny - mówi Klaus Greger, przewodniczący rady doradczej. - Dlatego też właściciele i rada pokładają w nim nadzieję, że zapewni hubergroup odpowiednią wizję i niezbędne kierunki rozwoju, tak aby rodzinna firma hubergroup została ukierunkowana strategicznie na następne dekady i była w stanie sprostać przyszłym wyzwaniom.”

Taner Bicer, odpowiedzialny od 2014 roku za zarządzanie technologią w dziedzinie farb UV i lakierów, został powołany do zarządu MHM Holding GmbH z dniem 1 stycznia 2018 roku i zajmie się zarządzaniem technologią w ramach grupy. Taner Bicer jest inżynierem chemikiem z 17-letnim doświadczeniem w branży farb i lakierów.

„Taner Bicer jako doświadczony menedżer przejmuje technologiczne przywództwo grupy - mówi Ursula Borgmann, opisując swojego następcę. - Posiada szeroką wiedzę chemiczną i głębokie zrozumienie zasadniczych zależności, recepturowania farb, ich produkcji i stosowania, co udowodnił skutecznie w ostatnich latach.”

Dotychczasowe obowiązki Heinera Klokkersa jako szefa Regionalnej Jednostki Biznesowej (RBU) Europa przejmuje dr Dirk Aulbert, który pracuje w hubergroup od kwietnia 2017 r. Jest to doktor chemii, który od ponad 20 lat zajmuje różne stanowiska kierownicze w branży farb drukarskich i do grupy hubergroup przeniósł się z firmy Flint Group.

„Cieszymy się, że udało nam się pozyskać tak doświadczonego menedżera RBU Europe, jakim jest Dirk Aulbert. Dzięki swojej wiedzy rynkowej i doświadczeniu w zakresie zarządzania jest on gwarantem wzmocnienia naszej działalności w Europie i zapewnienia jej zrównoważonej pozycji w strategicznie ważnych dla nas segmentach” - kontynuuje Greger.

Derek McFarland oprócz zarządzania RBU Ameryka Północna przejmie w trakcie pierwszego kwartału 2018 roku od Heinera Klokkersa odpowiedzialność za działalność hubergroup w Ameryce Południowej, a tym samym stanie się odpowiedzialny za rynek obu Ameryk.

Ashwani Bhardwaj, szef RBU Azji i Pacyfiku, a także Michael Geiger, szef działu finansów i IT, pozostają na swoich dotychczasowych pozycjach jako członkowie zarządu.

Opracowano na podstawie informacji firmy hubergroup