Akonda na targach RemaDays 2018
26 sty 2018 12:09

Firma zaprezentuje kilka rozwiązań ze swojej oferty, w tym premierowe. Jednym z prezentowanych rozwiązań będzie unikalna konstrukcja pozwalająca na automatyzację procesu produkcji kalendarzy trójdzielnych – urządzenie Cal One. To autorski projekt, będący odpowiedzią na rozwijający się rynek kalendarzy. Jedno urządzenie pobiera plecki/blaty, nakłada linie klejowe i wkleja kalendaria pobierane z wysokiego stosu. Przy prędkościach przekraczających 1000 sztuk kalendarzy urządzenie zastępuje pracę wielu rąk oraz pozwala na zapewnienie stałej, wysokiej jakości. Pierwsze egzemplarze Cal One już pracują w polskich drukarniach i mają przebiegi liczone po 100 tys. kalendarzy i więcej na sezon.

Podczas RemaDays pierwszy raz w Polsce zostanie zaprezentowana bigówko-falcerka Dumor Galaxy, która pozwala na precyzyjne składanie (po uprzednim bigowaniu) arkuszy papieru nawet do 400 g/m2 (łamiąc w pół) oraz do 350 g/m2 (łamiąc w Z, C, bramę itp.). Urządzenie jest wyposażone w moduł wymiennej listwy bigującej, dzięki czemu każda gramatura papieru będzie złożona w poprawny sposób. Niezwykle istotnym aspektem jest prosty narząd urządzenia, a także tryby auto-pomiaru. Atrakcyjna oferta została przygotowana specjalnie na RemaDays.

Na stoisku znajdzie się również foliarka GMP Qtopic 380 do zastosowań w druku cyfrowym; pozwala też na uzyskanie niezwykłych efektów jak złocenie, srebrzenie, wybłyszczanie (imitacja lakierowania UV). Występuje w wersji z podawaniem automatycznym i ręcznym, dzięki czemu doskonale wpisuje się w środowisko zarówno małej, jak i dużej drukarni cyfrowej.

Cieszące się rosnącą popularnością wycinarki – kombajny introligatorskie będą miały dwóch przedstawicieli podczas targów RemaDays: automat Dumor SCC i półautomat Dumor SCC Mini. Obydwa urządzenia tną, bigują lub perforują wizytówki, pocztówki, zaproszenia, ulotki, kupony z arkuszy o szerokości do 330 mm. Automat Dumor SCC jest wyposażony w pobieranie ze stosu, a noże rozcinające ustawiają się automatycznie. Półautomat Dumor SCC Mini wymaga ręcznego podawania arkuszy papieru, a narządzany jest za pomocą wygodnego przymiaru.

Oba urządzenia potrafią skrócić proces wycinania wizytówek z kilku minut na gilotynie do mniej niż 1 minuty (przy nakładzie 120 sztuk wizytówek).

Opracowano na podstawie informacji firmy Akonda

error: Kopiowanie zabronione!