Digital Corrugated Experience na targach FESPA 2018
2 lut 2018 09:49

FESPA wprowadza nowe wydarzenie dla sektora branży tektury falistej - Digital Corrugated Experience, które swoją premierę będzie miało podczas targów FESPA Global Print Expo 2018 w dniach 15-18 maja w centrum wystawienniczym Messe Berlin.

FESPA Digital Corrugated Experience to obszar edukacyjny i eksperymentalny, który pokaże komercyjne i produkcyjne zalety druku cyfrowego dedykowanego opakowaniom z tektury falistej i aplikacjom do sprzedaży detalicznej, mający na celu zaprezentowanie producentom opakowań i drukarniom pudełek z tektury falistej korzyści z integracji technologii cyfrowej z ich obecnymi technologiami produkcyjnymi.

Wydarzenie obejmie wszystkie elementy związane z zadrukowywaniem materiałów falistych, w tym: podłoża; rozwiązania workflow; technologie druku cyfrowego; obsługę materiałów: primerów, atramentów, powłok i lakierów; cięcie i składanie. Druk cyfrowy uzupełnia tradycyjne metody analogowe, umożliwiając poszerzenie oferty dzięki: prototypowaniu, produkcji małych nakładów oraz wersjonowaniu lub personalizacji pudełek i materiałów ekspozycyjnych.

Nowy obszar, zlokalizowany w hali 5.2, będzie miał inny format niż reszta wystawy FESPA 2018. Połączy on krótkie edukacyjne konferencje Print Corrugated z dyskusjami na temat budowania biznesu z udziałem najlepszych dostawców w branży, m.in. firmami takimi jak: HP, Lamina, Sun Automation, Inca Digital i BCS-Autobox. Wśród uczestników konferencji znajdą się także niezależni specjaliści branżowi, eksperci i marki.

Wprowadzenie FESPA Digital Corrugated Experience jest odzwierciedleniem rosnącego zainteresowania zarówno ze strony firm zajmujących się opakowaniami, jak i firm z sektora druku specjalistycznego, w zakresie rozwiązań technologicznych, materiałów i workflow, które mogą korzystać z druku cyfrowego w celu sprostania potrzebom małych i spersonalizowanych nakładów opakowań.

Neil Felton, CEO targów FESPA wyjaśnia: „FESPA była wiodącą siłą w przejściu od druku analogowego do cyfrowego na rynku oznakowań i graphic arts, kierując naszą społeczność drukarzy i decydentów ku integracji technologii cyfrowej wykorzystywanej w druku atramentowym z analogicznymi procesami produkcyjnymi, będącej motorem transformacji biznesowej. Jeśli chodzi o tekturę falistą, wielu naszych wystawców ma doświadczenie w przygotowywaniu, drukowaniu i wykańczaniu tych materiałów, przeznaczonych do zastosowań związanych z oznakowaniami, materiałami ekspozycyjnymi i opakowaniami. Ta specjalistyczna wiedza ma zasadnicze znaczenie nie tylko dla producentów opakowań, ale również dla dostawców usług druku, będących członkami społeczności FESPA, dla których małe nakłady opakowań promocyjnych mogą stanowić cenną, nową okazję do uzyskania dochodu przy wykorzystaniu doświadczenia w zakresie drukowania i cięcia na płaskich powierzchniach oraz ich obecnego zaopatrzenia w ramach usług dostaw z właścicielami marek i sprzedawcami.”

Na podstawie informacji organizatora targów opracował TP