Ploter EFI VUTEk FabriVU 340 w Labo Print
5 lut 2018 13:01

Pierwsza w Polsce maszyna do druku sublimacyjnego - EFI VUTEk FabriVU 340 – pracuje od jakiegoś czasu w jednej z wiodących cyfrowych drukarń wielkoformatowych w naszym kraju, Labo Print z Poznania. Urządzenie dostarczyła firma Reprograf – autoryzowany dystrybutor marki EFI na polskim rynku.

„Labo Print od wielu lat świadczy usługi poligraficzne – mówi Krzysztof Fryc, prezes zarządu w Labo Print. - Posiadamy grono najlepszych w branży ekspertów (w firmie pracuje  blisko 250 osób), a także bogaty park maszynowy (pracujemy na ponad 30 maszynach), bazujący na najnowocześniejszych technologiach druku cyfrowego. Dzięki temu możemy świadczyć usługi (przez 24 godziny na dobę) na najwyższym europejskim poziomie, obsługując zleceniodawców nie tylko z Polski, ale także z całej Europy. Oferujemy klientom usługi w technologiach druku solwentowego, UV, termosublimacyjnego, fleksograficznego i ekologicznego lateksowego”.

Firma rozpoczęła działalność ponad 11 lat temu od druku wielkoformatowego. Obecnie jest przedsiębiorstwem, które zajmuje się także drukiem na płaskich powierzchniach, produkcją cyfrowych etykiet samoprzylepnych, a także standów i opakowań tekturowych zarówno w niewielkich, jak i przemysłowych ilościach. Drukarnia oferuje też wiele gotowych produktów w zakresie systemów techniki reklamowej wykonanych wraz z wydrukami odpowiednimi do tych systemów, m.in. flagi plażowe, nośniki ekspozycyjne. Odbiorcami są firmy z różnych branż i sektorów. „Nieustannie wyznaczamy nowe kierunki i odkrywamy nowe rynki, co jest jednym z elementów naszej misji – mówi Krzysztof Fryc. - (…) W ten trend wpisała się również inwestycja w ploter firmy EFI”.

Decyzja dotycząca zakupu zapadła podczas targów Fespa 2017 i był to pierwszy kontrakt na ten model maszyny zrealizowany przez firmę z Polski.

„Labo Print to firma z ogromnym potencjałem, nieustannie się rozwijająca i sięgająca po najlepsze rozwiązania. (…) To również firma, dla której priorytetem jest zachowanie najwyższej jakości oferowanych usług i produktów. Tym bardziej istotny dla nas jest fakt, że pierwsza sprzedana przez nas maszyna FabriVU 340 rozpoczęła pracę właśnie w tej właśnie innowacyjnej drukarni” – mówi Radosław Brzeziński, sales manager LFP z firmy Reprograf SA.

Kompleksowość usług to jeden z priorytetów Labo Print. Zakup EFI FabriVU 340 jest elementem dążenia firmy do osiągnięcia tego celu. Labo Print, jak podkreśla Krzysztof Fryc, jest w stanie obecnie wydrukować w wielkim formacie niemal wszystko: od papierowego plakatu, przez winylowe siatki, bannery, folie okienne i samochodowe, na płytach pleksi PVC i innych tworzywach sztucznych skończywszy. Niedawno firma rozpoczęła też produkcję opakowań i stendów z tektury; zakupiła również pierwszą w Polsce cyfrową linię do produkcji etykiet, wchodząc z sukcesem w ten nowy dla siebie segment. Dopełnieniem jej oferty są usługi dodatkowe takie jak doradztwo, a także montaż reklam wielkoformatowych, oklejanie witryn i pojazdów, prace konstrukcyjne i alpinistyczne. „Co więcej, oferujemy naszym klientom krótkie terminy realizacji zleceń, a także atrakcyjne ceny przy zachowaniu wysokiej jakości. Z tego względu nasze decyzje inwestycyjne są dokładnie przemyślane, by móc osiągać zakładane cele – mówi Krzysztof Fryc. - Nasze plany są ambitne i dalekosiężne. Nie zamierzamy zwalniać tempa. Warto wspomnieć, że działania Labo Print docenili także zewnętrzni eksperci – drukarni w 2017 roku przyznano Diament Forbesa. To wyróżnienie dla polskich przedsiębiorstw, które najszybciej zwiększają swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat swojej działalności”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Reprograf