Pierwsza w naszym kraju maszyna AccurioJet KM-1
7 lut 2018 14:18

Pierwsza w Polsce maszyna AccurioJet KM-1 Konica Minolta działa już w drukarni internetowej Chroma. Cyfrowy gigant do kolorowego druku B2+ wyróżnia się wysoką jakością odwzorowania kolorów, prostotą obsługi oraz możliwością zastosowania największej gamy nośników poligraficznych.

Prace niskonakładowe, które dotąd z racji wymaganego formatu lub podłoża drukowaliśmy na maszynach analogowych, przenieśliśmy na maszynę cyfrową. Zmiana ta pozwoliła nam znacząco skrócić proces planowania i produkcji. Jesteśmy przekonani o słuszności podjętej decyzji inwestycyjnej” mówi Andrzej Nowak, manager ds. badań i rozwoju w drukarni internetowej Chroma.

Od kilku lat inspirujemy klientów do poszukiwania niestandardowych dróg rozwoju. Podczas organizowanej przez nas Akademii Liderów Biznesu pokazujemy kierunek, w którym można rozwijać swój biznes – nie gotowe środki czy metody. Cieszy nas, że obecna współpraca z drukarnią Chroma i wdrożenie KM-1 w Polsce to efekt właśnie tych działań. Chcemy, żeby klienci postrzegali nas jako profesjonalnego partnera biznesowego, a nie tylko dostawcę rozwiązań” mówi Tomasz Habierski, industrial printing product manager w Konica Minolta Business Solutions Polska.

Rynek druku cyfrowego w Europie Zachodniej i USA wyceniany jest obecnie na 917 mln dolarów (wg danych InfoTrends). Przewidywana roczna stopa wzrostu to 14 proc., co oznacza, że do 2020 roku wartość tego rynku może wynieść nawet 1,3 mld dolarów.

AccurioJet KM-1 jest odpowiedzią na rosnące potrzeby konsumentów i chęć realizacji zleceń w krótkich terminach. Ta innowacyjna maszyna umożliwia drukarni wprowadzenie na rynek nowego produktu przy jednoczesnej optymalizacji metod produkcji – pozwala też stworzyć kolejne rynki zbytu. Proces innowacji stał się istotnym czynnikiem, decydującym o przewadze konkurencyjnej firm i my chcemy te procesy wspierać” podsumowuje Mateusz Woźniak, dyrektor ds. sprzedaży systemów produkcyjnych, Konica Minolta Business Solutions Polska.

AccurioJet KM-1 to cyfrowa maszyna atramentowa Konica Minolta, która jest alternatywą dla nisko- i średnionakładowego druku offsetowego. Dzięki opatentowanej technologii atramentowej UV, tradycyjnemu prowadzeniu i obsłudze arkuszy do rozmiaru B2+ można łatwo realizować zlecenia na różnych nośnikach druku w zakresie grubości od 0,06 do 0,6 mm.

Opracowano na podstawie informacji firmy Konica Minolta