Xeikon Café 2018 z nowym wydarzeniem Academy
7 lut 2018 10:35

 

Konferencja wraz z wystawą Xeikon Café 2018, która odbędzie się w dniach 20-23 marca w Lier w Belgii, będzie zawierała szereg nowo wprowadzonych komponentów, które – jak zapowiada firma - sprawią, że wydarzenie będzie jeszcze bardziej istotne, informacyjne i interaktywne dla uczestników. Edycja roku 2018 będzie się wyróżniać wprowadzeniem edukacyjnego wydarzenia – Academy, platformy z prezentacjami opartymi na technologii oraz praktycznymi sesjami warsztatowymi. Academy to także szansa na nieformalne spotkania branżowe sprzyjające zwiększeniu możliwości nawiązywania kontaktów.

„Naszym celem w ramach Xeikon Café jest zapewnienie branży przestrzeni edukacyjnej, która jest tak agnostyczna i neutralna, jak to tylko możliwe, jako że bada przyszłość cyfrowej produkcji. Chcemy, aby wydarzenie przyniosło korzyści całej branży, pomagając ludziom zrozumieć nowe możliwości, jakie cyfrowa produkcja może przynieść ich firmom, i inspirując ich do osiągania nowego poziomu - wyjaśnia Danny Mertens z Xeikon Café. - Tegoroczny nacisk kładziony jest ponownie na innowacje w zakresie opakowań i mamy nadzieję przyciągnąć jeszcze więcej odwiedzających niż 1000 osób, które wzięły udział w ubiegłym roku. Przenieśliśmy to wydarzenie do rocznego harmonogramu w celu zapewnienia ciągłej edukacji, informacji o trendach w branży i inspiracji dla producentów opakowań, drukarń, marek i projektantów.”

Academy będzie mieszanką warsztatów i prezentacji. Interaktywne warsztaty zostaną opracowane tak, aby pomóc uczestnikom zdobywać wiedzę i podejmować właściwe decyzje dotyczące ich działalności. Wykraczając poza specyfikacje produktu, warsztaty obejmą tematy związane z bezpieczeństwem żywności, automatyzacją, odkrywaniem kreatywności cyfrowej, oszczędnością kosztów i technologiami drukowania. Prezentacje z cyklu Academy skupią się na dostępnych obecnie technikach uszlachetniania opakowań, a także na wszystkich aspektach cyfrowej produkcji - od workflow, mediów i drukarek, po materiały eksploatacyjne i urządzenia wykończeniowe. Uczestnicy mogą wybierać spośród wielu tematów, w tym: technika samoprzylepna, transfer ciepła, klejenie na mokro, opakowania giętkie; a także uczestniczyć w sesjach najodpowiedniejszych dla ich działalności. Każda prezentacja będzie zakończona demonstracją technologii w przestrzeni wystawienniczej Xeikon Café.

Aby uzyskać więcej informacji, praktycznych szczegółów i program Xeikon Café 2018, odwiedź: www.xeikoncafe.com. Bilety można rezerwować bezpośrednio na stronie wydarzenia.

Na podstawie informacji firmy Xeikon opracował TP