Porozumienie ws. zwolnień grupowych w drukarniach Agory
8 lut 2018 10:48

 

Kilka dni temu informowaliśmy o planowanych zwolnieniach grupowych w segmencie Druk spółki Agora. Jak podaje branżowy portal press.pl,

7 lutego br. spółka poinformowała, że zwolnienia grupowe zostaną przeprowadzone od 15 lutego do 16 marca br. i obejmą do 53 pracowników segmentu druku w Grupie Agora. To ok. 16,3 proc. wszystkich zatrudnionych w tym segmencie. Na mocy porozumienia do odpraw zwalnianych pracowników zostanie doliczona dodatkowa rekompensata w wysokości miesięcznego wynagrodzenia; do końca roku zostanie też utrzymana opieka medyczna.

„Pracownicy objęci zostaną także działaniami osłonowymi obejmującymi m.in. wsparcie w poszukiwaniu pracy oraz przekwalifikowaniu. Części pracowników, którzy pozostaną zatrudnieni w segmencie Druk, podwyższone zostanie wynagrodzenie zasadnicze w związku między innymi ze zmienionym zakresem obowiązków” - poinformowała spółka w komunikacie.

Jak podała spółka, szacowana wysokość rezerwy z tytułu zwolnień grupowych, która obciąży wynik Grupy Agora w I kwartale br., wyniesie ok. 1,6 mln zł. Grupa Agora szacuje, że oszczędności z tytułu restrukturyzacji w skali roku mogą wynieść 2-2,5 mln zł.

Informacje o planowanych zwolnieniach zaniepokoiły klientów drukarń Agory, którzy obawiali się zamknięcia którejś z nich (drukarnie znajdują się w Warszawie, Tychach i Pile). Według informacji portalu press.pl kierownictwo drukarń spółki rozesłało do wydawców informację, w której zdementowało te pogłoski.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. grupa Agory miała 835,1 mln zł wpływów i 7 mln zł straty netto. Całkowite przychody segmentu druku w III kwartale 2017 r. zmniejszyły się do kwoty 20,4 mln zł. Koszty operacyjne segmentu obniżyły się o 39,1 proc. i wyniosły 24,3 mln zł.


Opracowano na podstawie informacji press.pl