Durst uruchamia nową platformę technologiczną
14 lut 2018 10:54

 

Jak informuje firma Durst, w kwietniu pojawią się na rynku nowe urządzenia drukujące tworzące innowacyjną platformę P5. Pierwsza z tej serii i jednocześnie flagowa maszyna P5 250 HS to rozwiązanie przeznaczone do druku wielkoformatowego stworzone z myślą o produkcji przemysłowej oraz zleceniach jednorazowych realizowanych w jakości offsetowej. Celem urządzeń z serii P5 jest poprawa kluczowych parametrów produkcyjnych takich jak: produktywność, niezawodność, organizacja pracy, wszechstronność i jakość druku.

Na serię P5 składają się drukarki nowej generacji, autorskie oprogramowanie oraz workflow. Jak podkreśla producent, nową technologię wyróżniają nowoczesne interfejsy użytkownika oraz innowacyjne funkcje zdalnego serwisu. Całość jest ukierunkowana na maksymalizację wydajności i czasu pracy w drukarni, a także elastyczność w zakresie obsługi podłoży i realizacji zleceń.

Urządzenia wyposażone w najnowsze dysze MEMS, autorskie ścieżki danych oraz elektronikę wspólnie tworzą szybki system drukowania o wydajności wyższej o 70 proc. w porównaniu z popularnym urządzeniem Durst P10 250 HS. Do kluczowych cech należą: możliwość drukowania w trybie dwuprzebiegowym do 240 m2/h w trybie wysokiej rozdzielczości - 1200 dpi; uzyskiwanie jakości wydruku offsetowego przy rozmiarze kropli atramentu wynoszącym 5 pikolitrów; obecność platformy informacyjnej Durst Analytics do prewencyjnej konserwacji i szczegółowych danych dotyczących maszyn oraz zużycia, zapewniająca maksymalny czas pracy bez przestojów oraz specjalnie opracowany zestaw aplikacji Durst Workflow, dostosowanych do drukarek Durst.

Opracowano na podstawie informacji firmy Durst