Epson podsumowuje RemaDays 2018
14 lut 2018 15:07

 

Zakończyły się czternaste targi Reklamy i Poligrafii RemaDays. W gronie 760 wystawców nie mogło zabraknąć firmy Epson, która na blisko stu metrach powierzchni stoiska zaprezentowała cała gamę urządzeń dla różnego typu odbiorców związanych z poligrafią i reklamą, w tym ofertę dla producentów reklamy wielkoformatowej, wydruków fotograficznych oraz fotografów czy branży tekstylnej.

Wszystkie zaprezentowane urządzenia LFP do druku profesjonalnego cieszyły się zainteresowaniem zwiedzających – targi takie jak Rema są świetną okazją do zapoznania się z ich pracą w warunkach niemal produkcyjnych. Szczególnym powodzeniem cieszyła się uniwersalna 64-calowa drukarka sublimacyjna SureColor SC-F9300, która pozwala na tworzenie barwnych tkanin najwyższej jakości, np. modnych kreacji wymagających idealnego odwzorowania szczegółów, odzieży sportowej czy tkanin wykorzystywanych do wystroju wnętrz. Ofertą szczególnie trafioną dla rynku reklamy okazała się drukarka do bezpośredniego drukowania na odzieży (DTG) – SureColor SC-F2000, która oferuje pełen pakiet narzędzi do projektowania i druku na tekstyliach. Dla uczestników RemaDays, którzy odwiedzili stoisko marki Epson, czekała specjalna promocja związana z tym urządzeniem – wielu zainteresowanych tego rodzaju asortymentem zdecydowało się z niej skorzystać.

„Z każdą edycją RemaDays gościmy na stoisku coraz większą liczbę osób zainteresowanych tematyką wysokojakościowego druku, a w szczególności sprzętem pozwalającym na druk na tekstyliach – mówi Tomasz Kuciński z firmy Epson. – Uczestników targów interesowały praktyczne zastosowania drukarki sublimacyjnej SureColor SC-F9300, którą tworzyliśmy z myślą o wysokojakościowym, a jednocześnie szybkim druku tkanin i szyldów. Szczególnie popularna na naszym stoisku była też drukarka SC-F2000, drukująca bezpośrednio na odzieży najwyższej jakości. Urządzenie sprawdzi się w każdej firmie, niezależnie od tego, czy będzie to mały sklep, ambitny start-up, firma zajmująca się eventami czy działający od lat punkt ksero.”

Z roku na rok coraz bardziej widać, że wśród klientów rośnie zainteresowanie produktami, które są nie tylko wydajne i pozwalają wygenerować znaczne oszczędności, ale też stanowią ekologiczne rozwiązania dla małych i dużych firm. Na stoisku marki Epson sporym zainteresowaniem cieszyły się urządzenia serii WorkForce Pro, m.in. drukarki atramentowe dla biznesu WorkForce Pro WF-C869RD3TWFC i WF-6590DTWFC. Urządzenia tego typu, według niezależnych testów, produkują do 94 proc. mniej odpadów niż drukarki laserowe i kopiarki. Drukarki atramentowe nie emitują ozonu, a ponadto wymienia się w nich mniej materiałów eksploatacyjnych i części niż w urządzeniach laserowych.

Opracowano na podstawie informacji firmy Epson