HP dla producentów opakowań i etykiet
26 lut 2018 10:05

 

20 lutego firma HP poinformowała o rozszerzeniu portfolio rozwiązań do druku etykiet i opakowań, które zwiększają elastyczność, wydajność i zyskowność firm zajmujących się drukiem cyfrowym oraz wykańczaniem po druku. Najważniejszą nowością jest komercyjny debiut maszyny cyfrowej HP Indigo 6900 do druku etykiet i opakowań.

„To rozszerzenie następuje po największej w historii HP Indigo transakcji z firmą ePac. Nasi klienci ze wszystkich segmentów produkcji rozwijają się w błyskawicznym tempie i odnoszą ogromne sukcesy. To skłania nas do poszukiwania innowacji i zaspokajania ich ewoluujących potrzeb - wyjaśnia Santi Morera, szef oddziału Graphic Solutions Business w HP. - Nowe technologie, które prezentujemy, są obecnie bardziej potrzebne niż kiedykolwiek wcześniej, i umożliwiają naszym klientom osiąganie jeszcze wyższej produktywności.”

Nowa maszyna cyfrowa HP Indigo 6900 nie tylko poszerza krąg potencjalnych użytkowników z rynku etykietowego, ale – jak przekonuje producent - przy okazji zapewnia większe zyski z każdego zadrukowanego metra podłoża. W gamie rozwiązań, z których mogą skorzystać drukarze obsługujący tę maszynę, znalazły się m.in.: rozwiązanie Pack Ready for Labels umożliwiające produkcję etykiet o podwyższonym stopniu odporności na czynniki zewnętrzne, przeznaczonych do etykietowania żywności, artykułów gospodarstwa domowego, chemicznych oraz farmaceutycznych; nowy atrament HP Indigo ElectroInk Silver (srebrny) do druku efektów metalicznych, zbliżony wyglądem do farby Pantone 877; atramenty HP Indigo ElectroInk Invisible Blue i Yellow (niebieski i żółty), widoczne wyłącznie w świetle ultrafioletowym, przeznaczone do ochrony marek oraz na etykiety promocyjne; a także pełna integracja z zespołem uszlachetniającym HP Indigo GEM, umożliwiającym m.in. lakierowanie punktowe i wypukłe, foliowanie, nakładanie hologramów oraz laminowanie druków.

Nowa maszyna jest obsługiwana przez serwer HP Production Pro, przeznaczony do produkcji etykiet i opakowań na maszynach z serii Indigo. Zapewniając pięciokrotnie szybsze przetwarzanie obrazów oraz możliwości Esko Color Engine, potężny interfejs gwarantuje wyższą wydajność, skalowalność oraz prostotę realizacji prac cyfrowych i pozwala przetwórcom zarządzać procesami produkcyjnymi na różnych maszynach i w wielu lokalizacjach, zwiększając liczbę realizowanych każdego dnia zleceń oraz skracając czas dostaw gotowych produktów do klientów.

Kolejną nowością jest rozpoczęcie komercyjnej sprzedaży systemu laminującego Indigo Pack Ready przystosowanego do obsługi maszyny HP Indigo 20000 do produkcji opakowań giętkich. Pionierska technologia pozwala na znaczne skrócenie czasu wprowadzania na rynek produktów w opakowaniach giętkich, umożliwiając produkcję wysokiej jakości powłok nadających się do zadruku cyfrowego bez konieczności stosowania dodatkowych substancji klejących. Laminatory Pack Ready są produkowane i dostarczane przez firmę Karlville.

Maszyna arkuszowa HP Indigo 30000 została opracowana z myślą o druku opakowań kartonowych. Model ten pozwala drukować na podłożach o grubości od 200 do 600 mikronów. Wśród głównych zalet tego rozwiązania producent wymienia łatwość obsługi, oszczędność materiału (małą ilość odpadów) oraz dostosowanie do wymagań druku niskonakładowego. Maszyna otwiera przed producentami nowe rynki zbytu, umożliwiając produkcję nisko- i wysokonakładową.

W gamie nowych rozwiązań dla HP Indigo 30000 znalazły się:

- polepszona wydajność umożliwiająca realizację kilkudziesięciu zleceń na opakowania kartonowe dziennie i zadruk 1 mln arkuszy w formacie B2 miesięcznie;

- najszerszy dostępny zakres aplikacji możliwych do zrealizowania na jednej maszynie, obsługujących rozległą gamę podłoży: od tektur po media metalizowane, syntetyczne i transparentne; produkcję nowych rozwiązań zabezpieczających w formie mikrotekstów i mikrokodów QR; a także nowe automatyczne możliwości masowej adaptacji i personalizacji;

- moduł do lakierowania Tresu iCoat 3000 sprzedawany i serwisowany przez HP Indigo, umożliwiający produkcję pudełek składanych w linii.

Na podstawie informacji firmy HP opracował TK