Akademia OZGraf
9 mar 2018 10:29

 

Firma OZGraf przez ponad 70 lat działania w sektorze poligrafii na rynkach polskim i europejskim zgromadziła spore zasoby wiedzy i umiejętności, którymi chce się teraz bezpłatnie podzielić z wydawcami.

W tym celu uruchamia 1. edycję Akademii OZGraf i zachęca do uczestnictwa zarówno tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zdobyć podstaw wiedzy poligraficznej, jak i tych, którzy tę wiedzę mają, ale chcą ją sobie uporządkować i ugruntować.  

Przewidywane są 3 spotkania z wykładowcami OZGraf w biurze jednej z firm wchodzących w skład Grupy Kompap (Imprimus Sp. z o.o., Warszawa, ul. Grzybowska 87) i jedno spotkanie wyjazdowe, powiązane ze zwiedzaniem papierni International Paper w Kwidzynie.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego OZGraf zachęca do niezwłocznych zapisów (najpóźniej do dnia 23.03.2018) pod adresem mailowym: akademia@ozgraf.com.pl lub nr. tel. 784-049-286.

 Daty zjazdów studentów Akademii OZGraf to:

1. spotkanie:   13.04.2018

2. spotkanie:   11.05.2018

3. spotkanie:   25.05.2018

4. spotkanie wyjazdowe: Kwidzyn, International Paper   05-06.06.2018.

Dodatkowe warsztaty nieobowiązkowe: 26.04.2018.

Podczas spotkań zostaną poruszone następujące tematy: podstawowe techniki drukowania; praktyczne aspekty funkcjonowania CtP; podstawowe zagadnienia z zakresu barwy; druk w praktyce; procesy introligatorskie; wszystko o papierze.

Wykładowcami będą wieloletni i doświadczeni pracownicy drukarni OZGraf:

- Tomasz Adamowski - mgr inż. poligraf i technik poligraf o specjalności drukarstwo offsetowe, absolwent Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej  oraz Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM kierunek zarządzanie, w OZGraf na stanowisku kierownik - koordynator wydziału offsetowego, pracownik drukarni od 1993 roku;

 - Beata Dost -  technik poligraf o specjalności introligator, absolwent Technikum Poligraficznego w Warszawie, w OZGraf na stanowisku główny technolog kierownik działu, pracownik drukarni od 1983 roku; 

- Bogusław Kłapkowski - mgr inż. chemii o specjalności poligrafia, absolwent Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, w OZGraf na stanowisku kierownik wydziału przygotowalni offsetowej/studia CtP, pracownik drukarni od 1984 roku.

Na podstawie informacji firmy OZGraf opracowała AN