Plotery Mutoh na targach Film Video Foto 2018
10 kwi 2018 09:17

 

21. edycja Targów Film Video Foto odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia br. w hali Expo-Łódź. Po raz kolejny miłośnicy fotografowania i filmowania będą mieli okazję zapoznania się z ofertą ponad 100 światowych i polskich producentów, dystrybutorów najnowszego sprzętu, oprogramowania oraz usług dla branż foto, wideo i audio.

Na stoisku firmy Atrium Centrum Ploterowe obecne będą wielkoformatowe drukarki japońskiej firmy Mutoh, pracujące w technologiach: żywicznej UMS, ekosolwentowej, LED-UV oraz sublimacyjnej.

Plotery serii ValueJet serii X pracują w technologii żywicznej. Drukują ekologicznymi, certyfikowanymi w Europie atramentami Mutoh UMS, których skład bazuje na żywicach. W zależności od wymagań i potrzeb użytkownika, do wyboru są dwie szerokości: 1,37 i 1,62 m, a prędkość maksymalna sięga od 15 do prawie 100 m2/h.

Na stoisku zostanie zaprezentowany najpopularniejszy model wśród fotografów - szybki i wydajny Mutoh ValueJet 1324 X. Jego prędkość sięga prawie 30 m2/h, a szerokość robocza wynosi maksymalnie 1,37 m.

Na stoisku Atrium można będzie zapoznać się również z drukarką do druku bezpośredniego LED-UV o bardzo szerokich możliwościach zastosowania - Mutoh ValueJet 426 UF, której liczba instalacji w Polsce przekroczyła już kilkadziesiąt sztuk. Jest to „biurkowa drukarka” LED-UV, która umożliwia druk na nośnikach i przedmiotach w formacie maksymalnym A3+. VJ-426 UF wyposażony jest w stół z podsysem. Ta 6-kolorowa drukarka o obszarze zadruku 483x329 mm umożliwia zadruk materiałów i obiektów o grubości nieprzekraczającej 70 mm i ciężarze do 4 kg.

Mutoh ValueJet 426 UF proponowany jest w konfiguracji CMYK lub CMYK + kolor biały + lakier, co umożliwia druk wielowarstwowy w różnych kombinacjach. Urządzenie obsługuje atramenty do bezpośredniego zadruku przedmiotów twardych i atramenty do zadruku nośników giętkich. Zadrukowuje takie materiały jak: ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC czy szkło. Przeznaczone jest do druku na gadżetach reklamowych i upominkach, foto-gadżetach, obiektach 3D, posłuży też do personalizacji produktów, paneli sterowania, nagród, grafik POS, małych elementów wyposażenia wnętrz, elementów budowy maszyn itd.

Na stoisku będzie również prezentowany Mutoh RJ-900 XG o szerokości 1,07 m. Jest to najpopularniejszy ploter sublimacyjny w Polsce; liczba jego instalacji przekracza kilkaset sztuk. W niektórych przedsiębiorstwach pracuje nawet po kilkanaście urządzeń RJ-900.

W zależności od zastosowanego atramentu Mutoh RJ-900 może pracować jako maszyna sublimacyjna lub graficzna z atramentami wodno-pigmentowymi.

Dla użytkowników potrzebujących „małego-wielkiego” formatu japoński producent opracował ploter Mutoh ValueJet 628. Ten 8-kanałowy ploter o szerokości roboczej 62 cm pracuje w technologii ekosolwentowej i jest wyposażony w technologie znane z topowych modeli, jak Intelligent Interweaving.

Szerokość zadruku 62 cm i niski koszt zadruku w porównaniu do typowych drukarek fotograficznych sprawiają, że ploter ten jest doskonałym rozwiązaniem dla zakładów fotograficznych. Co więcej, dzięki atramentom ekosolwentowym można zadrukować szeroką gamę niedrogich nośników do aplikacji wewnętrznych i zewnętrznych: od fotografii, przez reprodukcje oraz plakaty, po grafiki reklamowe.

W połączeniu z ploterem tnącym o tej samej szerokości (np. Summa D60) Mutoh ValueJet 628 tworzy wydajny system do druku i wycinania naklejek, etykiet itd.

Opracowano na podstawie informacji firmy Atrium