GEW ostrzega przed potencjalnym naruszeniem praw patentowych
12 kwi 2018 13:00

 

Firma GEW Limited, producent systemów utwardzania UV dla poligrafii, wydała ostrzeżenie przez możliwością naruszenia jej praw patentowych.

„Innowacje są siłą napędową GEW, od kiedy firma rozpoczęła działalność ponad 25 lat temu jako małe przedsiębiorstwo z angielskiego Surrey - wyjaśnia Malcolm Rae, dyrektor zarządzający GEW. - Zainwestowaliśmy znaczne środki w nasze produkty oraz fabrykę, a umiejętność tworzenia nowych technologii uczyniła GEW liderem w branży.”

Jako rynkowy lider w projektowaniu i produkcji systemów UV dla sektora druku etykietowego i wąskowstęgowego, GEW Limited inwestuje duże środki w badania i innowacyjność. Zastrzeżone przez firmę technologie są chronione przez prawa własności intelektualnej w wielu krajach na całym świecie, w tym w Wielkiej Brytanii, USA oraz Europie.

GEW jest m.in. właścicielem patentów: brytyjskiego (GB 2495161), europejskiego (EP 2 709 849) i amerykańskiego (No. 8,984,764), które chronią technologię wykorzystywaną w zespole utwardzania E2C UV. Moduł E2C wykorzystuje innowacyjny system przesłon aktywnie chłodzonych wodą, dzięki czemu jest to najwydajniejszy system UV o niskim poborze energii przeznaczony do wąskowstęgowych maszyn drukujących. Jako właściciel tych patentów, GEW posiada wyłączne prawo do stosowania i dostarczania wspomnianej technologii do firm działających w krajach, w których obowiązuje ochrona patentowa.

W ostatnim czasie firma zorientowała się, że chińskie przedsiębiorstwo Hot Good (HK), znane pod skrótem HGUV, jest producentem modułu utwardzania UV – instalowanego na maszynach drukujących firmy Brotech Graphic – który wykorzystuje opatentowane rozwiązania GEW bez zgody brytyjskiej firmy. Zakup, import oraz stosowanie rozwiązania HGUV (lub maszyn drukujących, na których został zainstalowany) na terenach objętych ochroną patentową rozwiązań GEW z dużym prawdopodobieństwem narusza prawa własności tej firmy. GEW, która bardzo poważnie traktuje wszelkie naruszenia własności intelektualnej, zamierza śledzić wszelkie przypadki tego typu i zapowiada kierowanie spraw do sądu, jeśli zostaną one potwierdzone.

Rae podsumowuje: „Mamy obowiązek ochrony naszej własności intelektualnej w sytuacji, gdy wierzymy, że została naruszona. Niniejszy komunikat jest niezbędnym środkiem służącym do ochrony naszych cennych dóbr oraz wiedzy, na których polegają odbiorcy czołowej technologii utwardzania UV. Wiadomość, jaką chcemy przekazać klientom i branży, brzmi: GEW będzie nadal robił to, w czym jest najlepszy – tworzył rozwiązania poprawiające wydajność i niezawodność urządzeń do utwardzania UV i nadal oferował wyjątkowe rozwiązania, które zapewniają korzyści firmom działającym w branży druku.”

Na podstawie informacji firmy GEW opracował TK