Program studencki Canon
8 maj 2018 14:51

 

Canon zaprasza wszystkich studentów fotografii oraz kierunków artystycznych do udziału w międzynarodowym festiwalu fotografii reportażowej Visa pour l’image. W ramach programu studenckiego Canon dla 10 najlepszych studentów z Polski, którzy do 21 maja wypełnią formularz zgłoszeniowy i prześlą swoje portfolio, Canon przygotował specjalny pakiet festiwalowy obejmujący udział w 3-dniowych warsztatach i spotkaniach networkingowych, przelot, zakwaterowanie oraz wyżywienie na miejscu wydarzenia. W ramach warsztatów odbędzie się m.in. przegląd portfolio uczestników pod okiem fotografów z renomowanych agencji fotograficznych oraz ambasadorów Canon.

To już II edycja programu studenckiego Canon. W ramach pierwszej odsłony w 2017 r. w programie uczestniczyli studenci Wydziału Sztuki Mediów warszawskiej ASP, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Wydziału Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Aby wziąć udział w eliminacjach do programu studenckiego Canon, należy dokonać zgłoszenia przez stronę www.canon-europe.com/student. Mogą w nich uczestniczyć studenci w wieku od 18 do 27 lat, kształcący się na kierunkach fotograficznych uczelni artystycznych w Polsce. W ramach zgłoszenia kandydat powinien przesłać maksymalnie dwa portfolio, na które powinno złożyć się od 6 do 10 zdjęć (z opisami) oraz streszczenie lub opis projektu (ok. 200 słów). Do każdego zgłoszenia należy dołączyć także krótki biogram kandydata oraz list motywacyjny, a także opinię i rekomendację studenta do programu, wydaną przez jego nauczyciela-opiekuna z uczelni, która jednocześnie będzie potwierdzeniem posiadania przez kandydata statusu studenta. Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim, dlatego zgłaszający się powinni posiadać znajomość tego języka w stopniu komunikatywnym. W ramach eliminacji wyłonionych zostanie 10 studentów z Polski, którzy zostaną zaproszeni na festiwal Visa pour l’image.

Już w ubiegłym roku, w ramach pierwszej edycji naszego programu studenckiego, byliśmy pod ogromnym wrażeniem wysokiego poziomu zgłaszanych prac. Dlatego też z ogromną ciekawością czekamy na tegoroczne portfolio młodych pasjonatów fotografii z rodzimych uczelni, którzy są przecież naszymi naturalnymi ambasadorami w międzynarodowym środowisku twórców sztuki fotograficznej – przyznaje Joanna Stankiewicz, corporate & marketing communications manager, Corporate Communication & Marketing Services w Canon Polska. - To właśnie podczas takich wydarzeń, jak Visa pour l’image, młodzi adepci sztuki fotograficznej mają niepowtarzalną możliwość bezpośrednich spotkań z ikonami fotografii reportażowej, zadania nurtujących pytań fotoedytorom najlepszych pism na świecie, w których wiele miejsca poświęca się fotoreportażowi, zainspirowania się rozmowami z twórcami wymagających projektów fotograficznych. Ale udział w wydarzeniu to także okazja do wymiany opinii z ponad 200 rówieśnikami z całej Europy, którzy dzięki programowi studenckiemu Canon będą obecni na miejscu w tym samym czasie. To niezwykłe doświadczenie”.

Festiwal Visa pour l’image potrwa 3 tygodnie. Od 3 do 8 września odbywać się będzie Tydzień Profesjonalny – to właśnie w tym okresie, przez 3 dni, 10 najlepszych studentów z Polski wyłonionych w eliminacjach zawita do Perpignan w ramach programu studenckiego Canon. Spotkają się tam wtedy światowe gwiazdy branży prasowej i fotoreporterskiej, aby podczas paneli, wykładów i przeglądów portfolio zaprezentować swoje projekty i porozmawiać o trendach i wyzwaniach branży. Będzie to doskonała okazja, aby budować relacje z międzynarodowym środowiskiem fotografów, ale też okazja do nawiązania relacji z obecnymi tam przedstawicielami firm komercyjnych, m.in. producentów sprzętu foto/wideo.

Aplikacje należy przesyłać do 21 maja br. Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem strony www.canon-europe.com/student. Dokładne daty wizyty studentów na Festiwalu zostaną podane w nadchodzących tygodniach.

Opracowano na podstawie informacji firmy Canon