Xerox wprowadza Iridesse Production Press
10 maj 2018 11:39

Xerox Iridesse Production Press jest jedyną cyfrową maszyną produkcyjną, która drukuje w odcieniach metalicznego złota i srebra przy wykorzystaniu suchego tonera, w formie CMYK, a także dzięki przezroczystemu, suchemu tuszowi podczas jednego przebiegu. Zdaniem producenta to szansa na uzyskanie przewagi konkurencyjnej na trudnym rynku zdobień.Iridesse potrafi to, czego inne urządzenia nie potrafią. Ale najważniejsze jest to, co daje w ten sposób klientom – twierdzi Ragni Mehta, wiceprezes i dyrektor generalna działu druku arkuszowego w firmie Xerox. – Stworzyliśmy maszynę, której zadaniem jest realizacja specjalnych efektów i cyfrowych uszlachetnień w rozsądnej cenie i w prostszy sposób. Dzięki temu nasi klienci mogą pozyskać nowych zleceniodawców i rozwijać się.”

Iridesse minimalizuje liczbę niezbędnych procesów, wymaganych zazwyczaj do uzyskania uszlachetnień, zwiększając moce przerobowe i zyski klientów.

Dzięki dwóm stacjom drukującym tonerem klienci mogą korzystać z możliwości, jakie dają im kolory spotowe (jako dodatkowy kolor srebrny, złoty i bezbarwny), metaliczne i metaliczne odcienie, a także specjalne uszlachetnienia. Złote i srebrne tusze metaliczne mogą zostać użyte osobno lub położone pod kolorami CMYK bądź na nich, aby stworzyć unikalne palety barw. Warstwa tuszu przezroczystego może z kolei stworzyć efekt głębi lub faktury materiału.

Wbudowane moduły Xerox FreeFlow Core pozwalają dostawcom druku automatycznie i selektywnie przetwarzać tekst i grafiki na druk złoty lub srebrny, bez potrzeby edytowania źródła dokumentu. Upraszcza to udoskonalanie istniejących aplikacji dzięki wysokiej jakości uszlachetnień.

Drukując z prędkością nawet 120 stron na minutę urządzenie może obsłużyć media z zakresu 52-400 g/m2.

Więcej na temat Iridesse w majowej „Poligrafice”.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xerox