Pierwsze instalacje maszyn Box Plus 2 w polskich drukarniach
14 maj 2018 10:02

 

Pierwsze kompaktowe składarko-sklejarki Box Plus 2 firmy APR Solutions rozpoczęły niedawno pracę w rodzimych zakładach poligraficznych. Jedna z nich została zainstalowana w firmie Pozytyw z Warszawy. Te innowacyjne urządzenia są przeznaczone do składania i sklejania pudełek liniowych oraz pudełek z dnem automatycznym, teczek prostych lub z kieszeniami na dokumenty, kopert kurierskich, kopert na płyty CD/DVD, a także (z opcjonalnym wyposażeniem) do insertowania kart, próbek produktów oraz nakładania taśmy dwustronnej. Maszyny te mogą także służyć do produkcji teczek, kopert oraz innych wyrobów o zwiększonej pojemności po zastosowaniu specjalnych narzędzi tworzących system 3D.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wprowadzone do naszej oferty stosunkowo niedawno urządzenia APR Solutions zdobywają uznanie użytkowników z Polski – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf. - Wdrożenia maszyn Box Plus 2 - po naszej obecności na imprezach branżowych, a także po Dniach Otwartych zorganizowanych przez naszą firmę, gdzie można było je przetestować - to dowód zainteresowania dużymi możliwościami produkcyjnymi tych maszyn oraz ich elastyczną konfiguracją. Tym bardziej cieszy nas fakt, że kolejne drukarnie wykazują zainteresowanie ich zakupem. (...)”.

Grzegorz Kalmus - współwłaściciel drukarni Pozytyw podkreśla przede wszystkim kompaktowość urządzenia: „W firmie takiej jak nasza każdy metr kwadratowy ma znaczenie, dlatego niewielkie gabaryty maszyny były dla nas ważne przy wyborze tego właśnie rozwiązania”. Pozytyw istnieje od 1996 r. Realizuje prace poligraficzne i reklamowe w zakresie projektowania graficznego, przygotowania do druku i drukowania szeroko pojętego akcydensu i opakowań. Firma posiada maszyny offsetowe oraz cyfrowe, a także plotery wielkoformatowe.
Składarko-sklejarka Box-Plus 2 jest jednym z najnowszych zakupów. „Zależało nam przede wszystkim na usprawnieniu produkcji. Poszukiwaliśmy już od jakiegoś czasu urządzenia, które automatycznie aplikowałoby taśmę dwustronną na plakatach czy teczkach – mówi współwłaściciel drukarni Pozytyw. - Rozmawialiśmy z kilkoma dostawcami, jednak dopiero urządzenie z oferty Avargraf zainteresowało nas ze względu na szereg innych możliwości, jakie oferuje. Oprócz aplikowania taśmy dwustronnej maszyna ta składa i zagina, więc jest o wiele bardziej wszechstronna niż konkurencyjne rozwiązania. Znaliśmy wcześniej również jej dostawcę, firmę Avargraf, z którą współpracujemy od lat, więc nasz wybór okazał się prosty. Nie zawiodła nas też jakość, jaką urządzenie oferuje, tak że jesteśmy zadowoleni z tego zakupu. Dużym atutem firmy APR pozostaje to, że jest ona młodym i elastycznym producentem, dzięki czemu może dopasować konkretne rozwiązanie pod nasze potrzeby”.

Zainstalowana w drukarni Pozytyw składarko-sklejarka Box Plus-2 składa się z automatycznego podajnika strumieniowego podawania (Feeder Plus), 2 zespołów wyposażonych w niezależne ruchome taśmy prowadzące (gdzie instalowane są pistolety systemu klejowego oraz aplikator taśmy dwustronnej), systemu zginania (realizowanego przez specjalne prowadnice, na których zainstalowane są narzędzia składające do zaginania klapek oraz zamykania pudełek), a także ze stołu automatycznego wykładania wraz z systemem zbierania produktu. Maszyna jest też wyposażona w ruchomy elektropneumatyczny system Tipper Fold Plate umożliwiający złamywanie liniowe, kołowe transportowe narzędzia Bruco z kółkami o regulowanym docisku oraz system nakładania kleju topliwego typu hot melt z 3 pistoletami klejowymi. Sterowanie urządzeniem odbywa się za pomocą 7-calowego ekranu dotykowego z intuicyjnym interfejsem graficznym.

„Dzięki zakupowi tego urządzenia przyspieszyliśmy realizację wielu zleceń w naszej firmie, gdyż wcześniej klejenie odbywało się u nas ręcznie; teraz ten proces jest automatyczny. Poszerzyliśmy też nasze możliwości o kolejne produkty, które możemy obecnie zaoferować naszym klientom oraz pozyskać dzięki temu nowych zleceniodawców. Wcześniej prace o nakładach kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy realizowaliśmy przez kilka dni angażując przy nich kilka osób, teraz możemy wykonać je w kilka godzin. (...)” – podsumowuje Grzegorz Kalmus.

Opracowano na podstawie informacji firmy Avargraf