Debiut przełomowej drukarki lateksowej HP
15 maj 2018 16:04

 

15 maja br. na targach FESPA Global Print Expo koncern HP zaprezentował drukarkę HP Latex R2000, pierwsze hybrydowe rozwiązanie do zadruku sztywnych i giętkich tablic oraz ekspozytorów na jednym urządzeniu. HP po raz pierwszy poinformowała o nowej technologii druku na podłożach sztywnych (Rigid Technology) w trakcie marcowej wystawy ISA Sign Expo, podkreślając, że dzięki niej klienci będą w stanie rozszerzyć swoją ofertę o nowe aplikacje o wartości dodanej i realizować kreatywne pomysły i koncepcje w branży sign & display.

Pierwsza maszyna Serii R to przełomowa drukarka HP Latex R2000, która w dniu dzisiejszym miała swoją światową premierę na targach FESPA. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży komercyjnej od czerwca br.

„Ktokolwiek śledzi tę branżę, zdaje sobie sprawę, że dzisiejsza prezentacja HP Latex R2000 stanowi kamień milowy - powiedział Joan Pérez Pericot, dyrektor generalny HP Large Format Graphics Business. - HP opracowała tę przełomową technologię w reakcji na życzenie dostawców usług druku, którzy oczekiwali rozwiązania do druku na materiałach sztywnych i giętkich atramentami wodnymi (...)”.

W połączeniu z rewolucyjnym białym atramentem HP Latex White Ink, który gwarantuje największy poziom połysku na przezroczystych i kolorowych podłożach – HP Latex R2000 zapewnia dostawcom druku niezwykłą wszechstronność z użyciem jednego zestawu atramentów. Prace takie jak: oznakowania zewnętrzne, grafiki okienne, wydruki na wystawy i prezentacje, dekoracje oraz oklejanie samochodów – to wszystko można zrealizować z użyciem przełomowej drukarki HP.

Na podstawie informacji firmy HP opracował TK