EFI rozbudowuje platformę Fiery Command WorkStation
23 maj 2018 14:02

Podczas targów FESPA 2018 w Berlinie firma EFI wprowadziła dwa przełomowe rozwiązania do obsługi druku cyfrowego: nową wersję Fiery Command WorkStation i Fiery XF 7, zaktualizowanej technologii (DFE) dla inkjetowych drukarek EFI szeroko- i superszerokoformatowych.

Fiery Command WorkStation to jeden z najpopularniejszych na świecie interfejsów do zarządzania cyfrowymi zadaniami druku. Z pomocą serwerów druku EFI Fiery XF i Fiery proServer (DFE) operacje drukowania wielu systemów drukujących - w tym systemów druku arkuszowego, szybkich drukarek inkjetowych, systemów wielko- i superwielkoformatowych – mogą być teraz zarządzane przez jeden, łatwy w obsłudze interfejs Command WorkStation. Ponadto nowy kontroler druku Fiery XF 7, dedykowany drukowaniu szeroko- i superszerokoformatowemu, umożliwia produkcję nawet o pięć razy szybszą niż w przypadku wcześniejszych wersji.

Według badań przeprowadzonych przez firmę Keypoint Intelligence popularność produkcji wielkoformatowej rośnie, a prawie połowa respondentów ankiet z kilku różnych organizacji druku planuje zakup nowej drukarki wielkoformatowej w ciągu najbliższych dwóch lat. Najnowsza wersja Fiery Command WorkStation ułatwi drukarniom skorzystanie z tej nowej możliwości uzyskania przychodów, ułatwiając ujednolicenie operacji produkcyjnych. Korzystanie z jednego wspólnego interfejsu przy wielu technologiach drukowania zapewnia duże korzyści biznesowe dla cyfrowych urządzeń drukujących takich jak zredukowane krzywe uczenia się operatora, wydajność operacyjna czy elastyczność pracy personelu produkcyjnego.

Medienhaven GmbH, firma zajmująca się drukiem cyfrowym z siedzibą w Bremie w Niemczech, testowała Fiery XF 7 w wersji beta.

„Podoba nam się uporządkowany i przejrzysty layout Fiery Command WorkStation. Znamy go już dobrze dzięki serwerowi Fiery, który obsługuje nasz silnik druku arkuszowego - powiedział Peer Rüdiger, dyrektor zarządzający w firmie Medienhaven. - Wspaniale jest mieć ten sam interfejs użytkownika dostępny na różnych stacjach roboczych, (…).”

„Opierając się na naszym doświadczeniu z fazy beta - dodał Rüdiger - szacujemy, że zaoszczędzimy około 10 proc. czasu przestoju, ponieważ nie musimy używać oddzielnych aplikacji do administrowania różnymi technologiami druku i serwerami Fiery. Przejście na platformę Fiery XF 7 z Command WorkStation było bardzo łatwe dzięki wcześniejszej znajomości narzędzi Fiery.”

John Henze, wiceprezes działu marketingu Fiery w firmie EFI, skomentował: „Teraz środowiska drukowania zarządzane przez Fiery, w tym drukarki wielkoformatowe, osiągną nowy poziom wydajności, wygody i produktywności, których zakłady potrzebują i na które zasługują w dzisiejszym dynamicznym środowisku produkcyjnym.”

Na podstawie informacji firmy EFI opracowała AP