Partnerzy firmy Reprograf na targach FESPA 2018
4 cze 2018 15:43

Wśród setek wystawców tegorocznej edycji targów FESPA 2018 znaleźli się partnerzy handlowi firmy Reprograf. „Targi FESPA to dla nas i naszych dostawców najważniejsze wydarzenie branżowe, związane z wielkoformatowym drukiem cyfrowym – mówi Andrzej Płatek, wiceprezes firmy Reprograf. – Nie mogło nas więc na nich zabraknąć. Zwłaszcza, że klienci z Polski – z uwagi na fakt, że impreza odbywała się w Berlinie – dotarli na FESPĘ bardzo licznie. Nasi przedstawiciele handlowi, obecni na stoiskach firm EFI, Mimaki, Pongs i Soyang byli przez całe targi bardzo zajęci, czego efekty handlowe – taką mamy nadzieję – poznamy już niebawem”.
EFI (Electronics for Imaging) była „Platynowym Partnerem” targów FESPA 2018 i przygotowała z myślą o tym wydarzeniu bardzo bogatą ekspozycję. Światowy debiut miała w Berlinie nowa platforma hybrydowych rozwiązań, łączących w sobie druk w trybie płaskim i roll-to-roll – EFI Vutek h (pisaliśmy o niej w majowej „Poligrafice”).
Nowością w portfolio firmy jest też zestaw atramentów pigmentowych, dedykowanych tekstyliom – EFI Reggiani. Nowe atramenty uzupełniają rosnącą ofertę firmy w zakresie rozwiązań spod znaku EFI Reggiani – w ciągu ostatniego roku poszerzyła się ona o cyfrowe maszyny Flexy i Colors.
Wśród innych rozwiązań, prezentowanych przez EFI na berlińskich targach, znalazły się m.in.: EFI Vutek FabriVU 340i – ploter do zadrukowywania materiałów typu soft signage z zastosowaniem atramentów wodnych oraz sterowniki EFI Fiery v7, dedykowane produkcji wielko- i superwielkoformatowej. „Wszystkie te rozwiązania cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych polskich klientów – mówi Radosław Brzeziński, sales manager LFP w firmie Reprograf. – Zakładamy więc, że najbliższe miesiące przyniosą kolejne wdrożenia ploterów i oprogramowania marki EFI w naszym kraju”.
Mimaki – kolejny partner firmy Reprograf (i zarazem „Złoty Partner” targów) – zaznaczył swoją obecność w Berlinie kilkoma ważnymi premierami w ofercie (m.in. pierwszą w historii Mimaki drukarką 3D) oraz dwiema prestiżowymi nagrodami Fespa Awards dla pokazywanych na wystawie rozwiązań. Pierwsza z nich przypadła maszynie drukująco-tnącej UCJV300-160, oferującej – jak zapewnia Piotr Białowieżec, area sales manager LFP w firmie Reprograf – wyjątkowo niskie koszty operacyjne i bazującej na szybkoschnących atramentach: „To umożliwia drukowanie na wielu różnych materiałach, w tym foliach PET, tkaninach oraz nośnikach termoczułych. Warto dodać, że poza nagrodzonym podczas targów modelem firma Mimaki zapowiada również 3 nowe modele z tej serii, oferujące mniejszą szerokość z zakresu 80-136 cm”.
W zakresie płaskiego druku przemysłowego japoński producent pokazał pełną paletę ploterów pracujących w technologii UV LED.
Na stoisku nie zabrakło rozwiązań dla branż tekstylnej i odzieżowej, m.in. maszyny Tiger-1800B, dedykowanej przemysłowej produkcji wysokonakładowej. Wykorzystując urządzenie Tx300P-1800 firma zademonstrowała też nowy projekt – Print Make Wear, uwzględniający pełny proces roboczy w zakresie cyfrowej produkcji tekstylnej.
Ostatni akcent obecności Mimaki na berlińskich targach to pierwsza w jej ofercie drukarka 3D – model 3DUJ-553. Rozwiązanie, wyróżnione nagrodą Fespa Award, to – jak zapewnia producent – także pierwsza na świecie drukarka 3D, która jest w stanie odwzorować ponad 10 mln kolorów.
Na targach FESPA byli także obecni dwaj partnerzy handlowi firmy Reprograf, specjalizujący się w produkcji materiałów wykorzystywanych w cyfrowej produkcji wielkoformatowej. Pierwszy z nich to niemiecka firma Pongs, z którą Reprograf współpracuje od 2 lat. Na swoim stoisku promowała tkaniny i dzianiny przeznaczone do zadrukowywania w technologii cyfrowej. „Wykorzystane zostały one również do budowy i aranżacji samego stoiska, by pokazać zwiedzającym ich walory w praktyce, nie tylko w teorii – mówi Anna Andruszkiewicz, key account manager w firmie Reprograf. – Ogromną przewagą tekstyliów Pongs jest to, że wszystkie dostępne są w szerokościach do 5 m, dzięki czemu są dostosowane do nawet największych maszyn na rynku”.
Od 3 lat Reprograf posiada też w ofercie materiały tekstylne marki Hangzhou Soyang Technologies. Jak podkreśla Paweł Tatala – product developement manager w firmie Reprograf – odnotowywany jest sukcesywny wzrost sprzedaży na rynku polskim: „Nasi polscy klienci są bardzo zadowoleni z jakości materiałów produkowanych przez Soyang. Część z nich zamawia je w ramach umów kompleksowych – wraz z dostarczanymi maszynami do drukowania na tekstyliach. (...)”.
„Bardzo dziękujemy wszystkim gościom z Polski, którzy odwiedzili stoiska naszych partnerów podczas targów FESPA 2018. Mamy nadzieję, że zaprezentowane tam rozwiązania staną się inspiracją do kolejnych inwestycji ze strony rodzimych drukarń wielkoformatowych, zarówno działających w obszarze sign & display, jak i szeroko rozumianych zastosowań przemysłowych, m.in. zadrukowywania materiałów tekstylnych” – podsumowuje Andrzej Płatek.

Opracowano na podstawie informacji firmy Reprograf