Moduł BPM – premierowe rozwiązanie firmy C.P. Bourg
6 cze 2018 10:30

C.P. Bourg, belgijski producent rozwiązań do zszywania broszur i klejenia opraw miękkich EVA/PUR, w połowie maja podczas 4-dniowego wydarzenia zaprezentował najnowsze rozwiązanie ze swojej oferty – moduł BPM.

To unikalne i innowacyjne rozwiązanie w druku arkuszowym, które pozwala na złożenie w pół, obrót, rozcięcie w pół arkusza, który jest podany bezpośrednio z maszyny drukującej lub podajnika. BPM jest elementem konfigurowalnym pod rodzaj produkcji w drukarni; istnieje ponad 40 konfiguracji pozwalających na realizację różnych prac.

Dzięki modułowi BPM przy druku SRA3 można przykładowo wykonać:

  • oprawy klejone w formacie zbliżonym do A4 (2 użytki z arkusza)

  • oprawy klejone w formacie zbliżonym do A5 (4 użytki z arkusza)

  • broszury A5 (4 użytki z arkusza)

  • broszury A6 (8 użytków z arkusza)

C.P. Bourg koncentruje się na dostarczaniu rozwiązań zintegrowanych z arkuszowymi maszynami drukującymi od czołowych producentów. Oklejarki i systemy broszurujące zintegrowane w linii z maszyną drukującą posiadają pełną, dwukierunkową komunikację pozwalającą na zmianę parametrów w trakcie pracy, raportowanie błędów, zacięć i dodruk arkuszy, jeśli istnieje taka konieczność. Automatyzacja produkcji jest wspierana przez JDF lub system kodów kreskowych.

To jedyne rozwiązanie na rynku, które pozwala na w 100 proc. zautomatyzowaną produkcję broszur lub książek w różnych formatach przy wykorzystaniu pełnych możliwości zadruku arkusza i optymalizacji kosztów papieru, wydruków oraz minimalizacji czynnika ludzkiego przy produkcji.

Akonda jako dystrybutor marki C.P. Bourg w Polsce jest odpowiedzialna za dostarczanie i serwis rozwiązań C.P. Bourg wśród polskich klientów.

Opracowano na podstawie informacji firmy Akonda